Polecamy, Sport

Zapaśniczki czekają na walki

Pierwszy weekend grudnia upłynie w Czarnym Borze pod znakiem zapasów. Po raz 12 w tej niewielkiej miejscowości zostanie rozegrany międzynarodowy turniej Czarny Bór Open w zapasach kobiet. W ramach imprezy odbędzie się również Puchar Polski seniorek i kadetek, a zapaśniczki rywalizować będą w trzech kategoriach wiekowych.

W piątek 1 grudnia w hali Gminnego Zespołu Szkolno Przedszkolnego od godziny 16:00 trwać będzie ważenie zawodniczek, a w sobotę (2 grudnia) turniej rozpocznie się  od uroczystego otwarcia zaplanowanego na godzinę 9.00. Następnie do samego wieczora na trzech matach zobaczymy walki eliminacyjne. Niedzielny poranek 3 grudnia znowu rozpocznie się od pojedynków eliminacyjnych, a zaraz po nich zaplanowano zmagania o brązowe i złote medale.

Na jeden z największych w Europie turniejów w zapasach kobiet swój przyjazd zapowiedziały ekipy z Białorusi, Niemiec, Francji, Węgier, Litwy, Włoch, Szwecji, Czech, Austrii, Łotwy, Estonii i Chorwacji. Wszystko wskazuje na to, że tym razem weźmie w nim udział podobna liczba zawodniczek jak przed rokiem, gdy na czarnoborskich matach zmagało się ponad 300 zawodniczek, a wśród nich było wiele medalistek mistrzostw świata czy Europy.

Po raz kolejny organizatorzy uruchomią transmisję video na żywo w Internecie, zatem Czarny Bór Open będzie można oglądać z każdego miejsca na ziemi. Przekaz video będzie prowadzony z każdej z mat. Linki do transmisji video pojawią się na stronach internetowych cbopen.pl oraz sportzona.pl.

Po imprezie, w Boguszowie-Gorcach odbędzie się natomiast międzynarodowe zgrupowanie w zapasach kobiet „Euro Camp” oraz międzynarodowy mecz Polska – reszta Europy, w których wezmą udział ekipy Niemiec, Francji, Węgier, Chorwacji, Łotwy, Czech i Estonii.

W zgrupowaniu oprócz zagranicznych ekip wezmą też udział reprezentacje Polski juniorek i kadetek.

Fot. użyczone/materiały organizatorów

1 grudnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica