Zapewnili sobie finał

Kolejny zespół sportowy, reprezentujący Państwową Wyższą Szkołę Zawodową zapewnił sobie udział w finale Akademickich Mistrzostw Polski. Mowa o piłkarzach z ul. Zamkowej. Podczas półfinałowych zmagań w Opolu zespół prowadzony przez Kamila Jasińskiego zajął 4 miejsce.

AZS_mistrzostwa

W turnieju tym AZS PWSZ wygrał 2:1 z aktualnym mistrzem kraju AWF-em Katowice, pokonał 4:1 Uniwersytet Opolski, zremisował 1:1 z Akademią Jana Długosza Częstochowa i przegrał 2:4 z AWF-em Wrocław. W finałowej czwórce wałbrzyszanie ulegli po konkursie rzutów karnych ekipie  Politechniki Opolskiej. Mimo to nasi żacy awansowali do finału Akademickich Mistrzostw Polski, które pod koniec czerwca odbędą się w Gdańsku.

Dla piłkarzy AZS PWSZ jest to piąty awans do finału ciągu 7 lat. Przypomnijmy, że drużyna ma już na koncie trzy srebrne medale AMP.