Aktualności, Polecamy

Zawsze grają fair!

W wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze rozpoczął się trzeci sezon programu sportowego dla najmłodszych „Podgórze gra Fair Play”.

 

Projekt – stworzony i finansowany przez Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy, wspierany przez miasto Wałbrzych – skierowany jest do uzdolnionych sportowo dzieci z Podgórza.

W ramach programu mali sportowcy mają zapewnione m.in. profesjonalne, bezpłatne treningi siatkarskie pod okiem świetnego wałbrzyskiego siatkarza i trenera Piotra Wierzbickiego czy darmowe stroje i buty do siatkówki. Finansowanie tej części programu wzięła na siebie KSS Bartnica, która jest pomysłodawcą przedsięwzięcia. Natomiast miasto Wałbrzych umożliwia małym sportowcom bezpłatne korzystanie z nowoczesnej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5. Dzięki współpracy kopalni i miasta, uzdolnione sportowo dzieci z Podgórza mogą w najlepszych warunkach, za darmo,  rozwijać swoje umiejętności przez kilka lat: najpierw w finansowanej przez kopalnię drużynie Podgórze gra Fair Play, następnie w prowadzonych przez miasto Akademiach Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

– W dzisiejszych czasach, kiedy dzieci najchętniej spędzałyby czas przed komputerem czy smartfonem, takie zapewniające im zdrowy ruch i sportowy rozwój inicjatywy, które maluchy w dodatku lubią, są wręcz na wagę złota – mówi trener Piotr Wierzbicki.

W 3. już edycji programu bierze udział dwanaścioro dzieci – w wieku 8 i 9 lat – wybranych spośród utalentowanych i kochających sport uczniów SP nr 5. Podobnie jak ich koledzy z poprzednich edycji, mali sportowcy będą mieć możliwość poznania magii sportu nie tylko poprzez treningi. Projekt wiąże się też z wyjazdami na obozy sportowe, udziałem dzieci w treningach i meczach utytułowanych siatkarskich drużyn, uczestnictwem w turniejach z nagrodami. Celem projektu jest zaszczepienie w najmłodszych pasji sportu i radości z jego uprawiania.

Jednak mali zawodnicy już dziś wiedzą, co jest w życiu ważne. – Ja uwielbiam ruch i sport! A ja chcę zostać najlepszym w Polsce siatkarzem! A ja lubię treningi, bo pan trener jest super!  – przekrzykiwali się początkujący siatkarze podczas otwarcia trzeciego sezonu Podgórze gra Fair Play.

– Jestem z was bardzo dumny! Z waszej pasji i zaangażowania. Możecie na nas liczyć, bo wspieranie takich zuchów jak wy i waszego sportowego rozwoju jest dla naszej spółki naprawdę ważne – mówił do małych zawodników Jakub Madej, prezes KSS Bartnica.

Obecna edycja projektu potrwa do końca roku szkolnego.

Fot. użyczone/materiały prasowe

 

8 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica