Kultura, Polecamy

Zdechlak chce zacząć żyć!

„Ausgang” z tekstem Magdaleny Koryntczyk i w reżyserii Mirka Kaczmarka Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu obnaża okropną naturę człowieka. Po spektaklu przychodzi ochota, by zostać zaginionym ogniwem ewolucji.

Świat „Ausgangu” dzieli się tylko na oprawców i ofiary. Dobitną wymowę przedstawienia wzmacnia noise’owa muzyka Filipa Kanieckiego, a przebłyski humoru wpuszczają trochę światła do czarnej wizji autorów. Adam (Filip Perkowski) i Ewa Braun (Angelika Cegielska) mnożą się na potęgę. Jednak w kluczowym momencie, z małą pomocą perfekcyjnej Blondie (Irena Wójcik) i sfory Psów (Dariusz Skowroński, Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn), wyprą się swojego dziecka, które nie pasuje do reszty. Maszyna Antropologiczna (Rafał Kosowski) wypomina: „Nie umiecie się powstrzymać. Od selekcji”. Może lepiej byłoby, gdyby człowiek nie ewoluował? Taką opcję przedstawia Zaginione Ogniwo (Sara Celler-Jezierska) w pomysłowej scenie z wieloma ułomnymi wariantami Myszki Miki. Bliżej jej do horroru niż disneyowskiej kreskówki.

Więcej w „Tygodniku Wałbrzyskim”.

Fot. użyczone/Natalia Kabanow

10 maja 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica