Kultura, Polecamy

Zdjęcie Grudnia wybrane

Zwycięzcą grudniowej „Bitwy na zdjęcia” został Dariusz Piłat. Fotografie, które wygrały poszczególne miesiące 2018 roku, będzie można wkrótce obejrzeć na wystawie zorganizowanej przez Wałbrzyski Klub Fotograficzny w Art Cafe „Pod Pretekstem” z okazji III Wałbrzyskiego Weekendu Fotografii.

Podczas dwunastej „Bitwy” w kawiarni „Pod Pretekstem” spotkali się miłośnicy fotografowania, by rozstrzygnąć ostatnią część konkursu dotyczącą 2018 roku. Jak co miesiąc autorzy zaprezentowali anonimowo do oceny swoje prace. Dopiero po wyborze zwycięskiego zdjęcia przedstawiono jego twórcę. Tym razem okazał się nim Dariusz Piłat. To fotograf amator, sympatyk Wałbrzyskiego Klubu Fotograficznego oraz członek Komisji Fotografii Krajoznawczej PTTK w Wałbrzychu. Od zawsze mieszkaniec Wałbrzycha. Uczestnik wystaw fotografii krajoznawczej KFK Wałbrzych. – Zajmuję się głównie fotografią przyrodniczą, wędrówkami i uwiecznianiem piękna przyrody okolic Wałbrzycha oraz naszej Polski – mówi Dariusz Piłat. – Fotografia miesiąca została wykonana na trasie obwodnicy Wałbrzycha. Biegacze i rowerzyści na pewno rozpoznają to miejsce na drodze do ronda przy pomniku Ułanów Nadwiślańskich – dodaje laureat.

Partnerem „Bitew” jest Foto Studio Pszczółkowski (plac Magistracki 3a), renomowany zakład fotograficzny gwarantujący doskonałą jakość odbitek. Zdjęcie Miesiąca jest prezentowane na łamach „Tygodnika Wałbrzyskiego”, partnera projektu. Na przełomie roku powołana została Kapituła Bitwy na zdjęcia, składająca się z autorów wszystkich zwycięskich zdjęć miesiąca i Zarządu Stowarzyszenia WKF, która dokonała wyboru Zdjęcia Roku 2018. Podczas Wałbrzyskiego Weekendu Fotografii, który odbędzie się 22-24 lutego, oprócz wystawy „Bitwa na zdjęcia” organizatorzy zaprezentują również zbiorową wystawę WKF inspirowaną twórczością Mariana Jachimowicza, wystawę Tomasza Wasilewicza i wystawę gwiazdy fotografii, która na razie pozostaje niespodzianką.

Alicja Śliwa

Fot. użyczone/Dariusz Piłat

10 lutego 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica