Kultura, Polecamy

Zdobądź bilet na Tribute To Jimi Hendrix

Klub muzyczny „A’Propos” w Wałbrzychu zaprasza w piątek, 3 maja o 20:00 na Tribute To Jimi Hendrix – Stan Skibby & Joint Venture. Dla czytelników mamy jedną podwójną wejściówkę.

Stan Skibby jest jednym z najlepszych naśladowców Jimi’ego Hendriksa. W 1999 roku wygrał Hendrix Competition Festival w Memphis, kwalifikując się do finału w Seatle. Mówią o nim: „żywy Hendrix” – gra, śpiewa i wygląda jak Jimi, jest leworęczny i jako jeden z niewielu gra naprawdę zębami. Stan Skibby założył swój pierwszy „hendriksowski” zespół w 1992 roku. Jego marzenie spełniło się w 1994 r., gdy zagrał z basistą „Band of Gypsys”, Billym Coxem, w klubie Buddy’ego Guya, świętując urodziny Jimiego Hendriksa. Po raz pierwszy przyjechał do Polski w 2000 roku na zaproszenie Leszka Cichońskiego, który w trzydziestą rocznicę śmierci Jimiego Hendriksa zorganizował memoriałową trasę koncertową „Tribute to Jimi Hendrix”. Włodzimierz „Lola” Krakus – założyciel grup Hokus, Kameleon, Transport Band, Wrocław Band, Ozzy, Pazur, Blue Experience, Lucky Lol, Secret i Joint Venture. Od 2001 do 2016 roku wokalista i gitarzysta basowy Tercetu Egzotycznego. Współpracował z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami. Uczestniczył w festiwalach Blues Brothers Day, Jazz nad Odrą, Jazz Jambore, Rawa Blues, Wrocław Blues Festival, Warsztaty bluesowe w Bolesławcu. Brał również udział w nagraniach i produkcji wielu płyt winylowych, CD i video. Za „Live in Poland” Carlos Johnson & Joint Venture with special guest Wojciech Karolak otrzymał w 2010 roku Fryderyka za najlepszą płytę bluesową roku. Andrzej Ryszka – perkusista, współpracował m. in. z zespołami Krzak, Young Power, Józef Skrzek Formation, Woo Boo Doo,Tie Break, Voo Voo i Tomaszem Szukalskim, Tomaszem Stańko, Ryszardem Riedlem, Tadeuszem Nalepą, Martyną Jakubowicz. Stan Skiby – guitar, voc; Włodzimierz „Lola” Krakus – bass, voc; Andrzej Ryszka – drums, voc.
Bilety: 30 zł przedsprzedaż, 40 zł w dniu koncertu. Aby wygrać zaproszenie do 30 kwietnia do godziny 12:00, prosimy wysłać mail na adres: sekretariat@walbrzyski.pl w temacie wpisując Hendrix, a w treści prosimy podać imię, nazwisko i numer telefonu. Zwycięzcę poinformujemy telefonicznie o wygranej.
Red. (ala)
Fot. użyczone/A’Propos

29 kwietnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica