Na sygnale, Polecamy

Żeby powrót do szkoły był bezpieczny

Zaczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim ruszyła akcja „Bezpieczna droga do szkoły, która potrwa do 8 września. Przez kilka najbliższych dni mundurowi uważniej przyjrzą się m.in. autobusom, którymi dzieciaki dojeżdżają do szkół i tzw. „stopkom”, czyli osobom nadzorującym przejścia dla pieszych.    

dav

O bezpieczeństwo najmłodszych zadbają policjanci z całego Wałbrzycha. Od dziś do najbliższego piątku funkcjonariusze skontrolują środki transportu, którymi uczniowie dojeżdżają do szkół oraz sprawdzą czy osoby nadzorujące przejścia dla pieszych posiadają do tego wymagane uprawnienia. Odbędą się też specjalne spotkania szkoleniowe z kierowcami autobusów szkolnych. Funkcjonariusze sprawdzą stan trzeźwości kierujących oraz prędkość, z jaką poruszają się pojazdy przewożące dzieci.

Przypomnijmy, że w  sierpniu policjanci sprawdzali drogi pod względem prawidłowości ustawienia i stanu technicznego znaków oraz urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających w rejonach placówek oświatowych. Swoje uwagi funkcjonariusze przekazali zarządcom dróg. Kolejnym etapem działań prowadzonych przez policjantów KMP w Wałbrzychu będą spotkania z dziećmi i młodzieżą o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Fot. użyczone (KMP Wałbrzych)

4 września 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica