Na sygnale, Polecamy

Złodzieje w rękach policji

Dwóch wałbrzyszan w wieku 27 lat i 33 lat dwukrotnie okradło swojego kolegę. Mężczyźni zostali już złapani. Jednemu z nich funkcjonariusze postawili łącznie dziewięć zarzutów, z czego siedem dotyczyło kradzieży z włamaniami.

zatrzymany

Nie miał szczęścia 30-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który zasnął w swoim mieszkaniu podczas spotkania z dwoma kolegami. Mężczyźni pod koniec zeszłego miesiąca wykorzystali sen pokrzywdzonego i ukradli z lokalu przy ul. Niepodległości w Wałbrzychu trzy telefony komórkowe, telewizor, laptopa, dysk przenośny, odtwarzacz DVD, dowód osobisty, kartę bankomatową oraz pieniądze i klucze, czym spowodowali straty w wysokości ponad 4100 złotych.

Bezczelni sprawcy włamali się do tego samego mieszkania dwa dni po pierwszej kradzieży, wykorzystując klucze, które wcześniej ukradli. Ponadto jeden z mężczyzn sześciokrotnie skorzystał z cudzej karty bankomatowej, płacąc nią za zakupy.

Poinformowani o kradzieży policjanci, wykorzystując informację własną, szybko ustalili, gdzie mogą przebywać sprawcy i w zeszłym tygodniu dokonali ich zatrzymania. Przy 30-latku mundurowi znaleźli dodatkowo amfetaminę, a w toku dalszych czynności udowodnili mu 6 kolejnych przestępstw kradzieży z włamaniami oraz jedno usiłowanie kradzieży z włamaniem.

Obaj mężczyźni złożyli wyjaśnienia, w których przyznali się do winy. Za kradzież z włamaniem grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat. Za posiadanie narkotyków 30-letni wałbrzyszanin może natomiast spędzić za kratami 3 lata.

Fot. ilustracyjne

14 listopada 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica