Kultura, Polecamy

Złoty Dzik i fotka z gwiazdą

Trwa 11. Festiwal Reżyserii Filmowej w Wałbrzychu. Festiwal otworzyła przewodnicząca rady miejskiej Maria Anna Romańska i dyrektor festiwalu Stanisław Dzierniejko. Stara Kopalnia i Kino Apollo są miejscami projekcji najbardziej interesujących filmów, spotkań z reżyserami i aktorami – gwiazdami kina i telewizji, a także zajęć warsztatowych.

Festiwal rozpoczął się galą prowadzoną przez Annę Dereszowską i Artura Żmijewskiego. Podczas uroczystości nagrodę specjalną Kryształowego Dzika za dotychczasowe osiągnięcia odebrał z rąk Marii Anny Romańskiej reżyser Jan Jakub Kolski.

Festiwal Reżyserii Filmowej wędrował po miastach Dolnego Śląska, w tym roku zagościł w Wałbrzychu i jest nadzieja, że zagości na dłużej. Twórca festiwalu, jego dyrektor Stanisław Dzierniejko, widzi w naszym mieście wielki potencjał artystyczny i dużą, otwartą publiczność. W Wałbrzychu powstało i obecnie powstaje wiele wybitnych filmów, co jest dowodem na energię twórczą tego miejsca. Dyrektor festiwalu podkreśla też przychylność władz miejskich dla przedsięwzięcia.

Więcej czytaj w najbliższym wydaniu Tygodnika Wałbrzyskiego.

Fot. Elżbieta Gargała

2 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica