Polecamy, Sport

Złoty medal w ujeżdżeniu dla Duńczyków

Reprezentacja Danii zdobyła w Strzegomiu drużynowy złoty medal mistrzostw Europy pony w ujeżdżeniu. Srebro wywalczyli Holendrzy, a brąz Niemcy. Polska drużyna zajęła 10. miejsce.

Ekipa Danii w składzie: Alexander Yde Helgstrand na Adriano B, Liva Addy Guldager Nielsen na D’artagnan 187, Nathalie Thomassen na Lykkehoejs Dream of Dornik oraz Thilde Rude Hare na Morgensterns Dakar wygrała konkurencję z wynikiem 226,829.
– Startowanie jako drużyna jest stresujące, ponieważ trzeba polegać na innych osobach i niektóre rzeczy są poza twoją kontrolą. To pierwszy raz, kiedy w takich mistrzostwach wygrała Dania, więc to fantastyczne uczucie! – mówi Nathalie Thomassen
Najlepsze noty za występ otrzymał aktualny lider światowego rankingu FEI w kategorii zawodników na kucach Alexander Yde Helgstrand na kucu Adriano B – 77,543.
– To niesamowite, nie mogę w to uwierzyć. Różnice między wynikami drużyn były niewielkie, więc była to stresująca rozgrywka. Ale wyszło świetnie! – podsumowuje Alexander Yde Helgstrand.
Polskie zawodniczki zajęły 10. pozycję w stawce 14 teamów narodowych. Najlepszy wynik w ekipie osiągnęła Tatiana Bierieznow na Gluckspilz – 69,743.
To jeszcze nie koniec rywalizacji w dyscyplinie ujeżdżenia. Od piątku do niedzieli zawodnicy zmierzą się w konkursach indywidualnych.
Tymczasem w pierwszym konkursie mistrzostw Europy pony w skokach przez przeszkody wystartowało 50 zawodników, którzy zmierzyli się z parkurem o wysokości 130 cm. Osiemnaście par przejechało konkurs bez punktów karnych. Najlepszy wynik osiągnęła reprezentantka Danii, Linnea Ilsoee Madsen na koniu Zee Tech, która pokonała parkur w obłędnym czasie 64,97 sek.
Ciekawie prezentuje się sytuacja w tabeli drużynowej. W piątkowym finale wystartują trzy drużyny z zerowym kontem: Niemcy, Wielka Brytania oraz Francja. Z pewnością gonić ich będą ekipy z Włoch, Irlandii oraz Danii, które mają po 4 punkty karne.
Polska drużyna po pierwszym dniu zajmuje 10. miejsce w stawce. Finał drużynowych mistrzostw Europy w skokach przez przeszkody rozpocznie się w piątek o godzinie 13.30.
Fot. archiwum (Stragona Strzegom)

16 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica