Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

Zmarł senator Wiesław Kilian

Smutne wieści dotarły do nas z Warszawy. W tamtejszym szpitalu w wieku 66 lat zmarł Wiesław Kilian, senator PO z okręgu wałbrzyskiego. Od 1998 roku związany z samorządem, a później z ta nieco większą polityką. Poseł na Sejm V i VI kadencji oraz senator VIII i IX kadencji.

Wiesław Kilian urodził się w 1952 w Ząbkowicach Śląskich. Ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. W 1998 roku został radnym miejskim Wrocławia z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność. W 2005 uzyskał mandat poselski z listy Prawa i Sprawiedliwości. W maju 2010 objął mandat posła VI kadencji w miejsce Aleksandry Natalli-Świat, która zginęła w katastrofie smoleńskiej. W wyborach parlamentarnych w 2011 był bezpartyjnym kandydatem do Senatu z ramienia PO. Uzyskał mandat senatorski, otrzymując prawie 35,5 tys. głosów. Cztery lata później z powodzeniem ubiegał się o reelekcję.

Zmarł w wieku 66 lat w szpitalu w Warszawie.

Fot. archiwum/red

16 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica