Aktualności, Polecamy

Znają dobrze region

Aż trudno w to uwierzyć, ale w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju po raz 18 odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Regionie Wałbrzyskim. Wzięło w nim udział 34 uczniów, reprezentujących 13 szkół powiatu wałbrzyskiego.

Uczestnicy mieli za zadanie w teście odpowiedzieć na pytania dotyczące ich „małej ojczyzny”, a także zaprezentować walory krajoznawcze regionu. – Pod względem frekwencji to jeden z najbardziej udanych konkursów. Cieszy fakt, że tak wielu młodym ludziom leży na sercu los ich „małych ojczyzn” – komentuje zmagania pomysłodawca i nieprzerwanie od 18 lat organizator konkursu Artur Ciempa, nauczyciel „Ceramika”.
Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objęli starosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski i burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk.
Lista laureatów
Szkoły ponadgimnazjalne
1.Natalia Guz (Zespół Szkół w Szczawnie-Zdroju) – 123 pkt
2.Klaudia Radomska (I LO w Wałbrzychu) – 122 pkt
3.Dominika Sklorz (I LO w Wałbrzychu) – 120 pkt
Pierwsze miejsce w kategorii za najlepiej napisany test zajęła Natalia Flis z I LO w Wałbrzychu (22 pkt), a triumfatorką za najlepszy popis krasomówczy została Natalia Guz z ZS w Szczawnie-Zdroju (108 pkt)
Szkoły gimnazjalne
1.Alicja Baranowska (Publiczne Gimnazjum nr 12 w Wałbrzychu ) – 138 pkt
2.Alicja Ławniczak (Publiczne Gimnazjum nr 12 w Wałbrzychu) – 136 pkt
3.Michał Jerzyk (Szkoła Podstawowa Fundacji „Clever” w Wałbrzychu) – 134 pkt
Pierwsze miejsce w kategorii za najlepiej napisany test zajęła Dominika Malicka z PG 12 w Wałbrzychu (26 pkt), a triumfatorką za najlepszy popis krasomówczy została Alicja Baranowska z PG 12 w Wałbrzychu (116 pkt)
Szkoły podstawowe
1.Malwina Marczak (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 37 w Wałbrzychu) – 116 pkt
2.Marcelina Szablewska (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Wałbrzychu) – 113 pkt
3.Jakub Odlewany (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Wałbrzychu) – 112 pkt
Pierwsze miejsce w kategorii za najlepiej napisany test zajęła Marcelina Szablewska z ZSP w Boguszowie-Gorcach (23 pkt), a triumfatorką za najlepszy popis krasomówczy została Malwina Marczak z PSP 37 w Wałbrzychu (104 pkt).
Fot. użyczone (ZS w Szczawnie-Zdroju)

2 kwietnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica