Kultura, Polecamy

Zobaczymy efekty ich „buszowania”

To będzie pierwszy w historii Starej Kopalni wernisaż przygotowany we współpracy z wałbrzyską młodzieżą. „Kolekcjonerzy przeszłości” to wystawa, która wieńczy projekt o tym samym tytule. Na wernisażu, który odbędzie się 8 grudnia o godz. 17:00 w budynku B10 Starej Kopalni poznamy oryginalną koncepcję artystyczną oraz wizję twórczą małych artystów.

W ramach projektu stała grupa dzieci i młodzieży stworzyła własną wystawę za sprawą „buszowania” (pod czujnym okiem muzealników i animatorów) po magazynach Muzeum Przemysłu i Techniki w Starej Kopalni. Także za sprawą wizyt studyjnych w innych muzeach o zbliżonym profilu, uczestnictwa w warsztatach poznawczych i międzypokoleniowych z dawnymi górnikami, dzięki którym eksponaty uzyskają unikalne, żywe historie. Adresaci projektu dodatkowo tworzą grę terenową po wystawie „Maszyna wyciągowa”, dla swoich rówieśników nie biorących udziału w „buszowaniu”, dzięki czemu oferta edukacyjna Starej Kopalni rozszerzy się o zajęcia stworzone oczami dzieci i młodzieży.

Wystawa „Kolekcjonerzy przeszłości” czynna do 30 stycznia przyszłego roku. Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Fot. użyczone/materiały organizatorów

7 grudnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica