Został wicemistrzem Polski

Bardzo dobry występ podczas odbywających się w ośrodku Fairplayce w Poznaniu mistrzostw Polski w racketlonie zanotował Michał Szymczak. Wałbrzyszanin w kat. open-elita zajął drugie miejsce.

szymczak_racketlon

W najważniejszej kategorii wystartowało 21 zawodników z najwyższym rankingiem w kraju, a wśród nich Michał Szymczak. W pierwszej rundzie wałbrzyszanin miał wolny los, potem wygrał z Filipem Młynarskim z Warszawy, którego pokonał zdecydowanie 47:28. W ćwierćfinale nasz zawodnik zwyciężył w starciu z Grzegorzem Lorkiewiczem z Wrocławia 52:29, a w półfinale nie dał szans zeszłorocznemu wicemistrzowi kraju, Wojciechowi Wajdzie, triumfując 51:29. Dopiero w finale wałbrzyszanin musiał uznać wyższość swojego rywala, którym był wielokrotny mistrz Polski Rafał Rykowski z Wrocławia, któremu Michał Szymczak uległ 52:68. Wicemistrzostwo Polski w racketlonie to i tak wielki sukces wałbrzyskiego zawodnika.