Kultura, Polecamy

Życiowa Amazonka

W końcu także rodzima publiczność mogła obejrzeć świetny muzyczny spektakl Bożeny Olizarowicz po mężu Oleszkiewicz, aktorki, lalkarki, piosenkarki, laureatki wielu nagród artystycznych. Prapremierowa „Matka Polka od wszystkiego” została nagrodzona gromkimi brawami przez widzów, którzy szczelnie wypełnili Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu.

Przedstawienie było prezentem prezydenta Romana Szełemeja dla wałbrzyszan z okazji Dnia Kobiet. Nic więc dziwnego, że na widowni zasiadły w przeważającej mierze kobiety. Bo też o i dla nich to opowieść, choć dobrze by było, żeby także panowie spojrzeli czasem z innej perspektywy na świat damsko-męskich relacji.
Artystka od dawna chciała stworzyć spektakl. – Pomysł kreował się w trakcie mojego życia, kolejnych jego etapów i doświadczeń oraz kolejnych obowiązków, z którymi musiałam sobie radzić. Z czasem coraz więcej było we mnie krzyku o siłę kobiet, żeby w końcu zwrócono na nas uwagę – opowiada Bożena Olizarowicz. – To nie jest tak, że my siedzimy i płaczemy nad swoim losem. Walczymy i jesteśmy takimi Amazonkami, dosiadającymi życie – dodaje.
Cały artykuł w najnowszym wydaniu Tygodnika Wałbrzyskiego, który ukazał w poniedziałek, 15 kwietnia.
Alicja Śliwa
Fot. użyczone/B.Olizarowicz

17 kwietnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica