Aktualności, Polecamy

Aktywny Dolny Śląsk – wiemy kto zrealizuje zwycięskie projekty

Niemal 45 tysięcy Dolnoślązaków oddało swój głos wybierając najciekawsze ich zdaniem inicjatywy, które powstaną dzięki budżetowi obywatelskiemu Aktywny Dolny Śląsk. Ostatecznie mieszkańcy regionu wskazali 62 najciekawsze projekty.

– W tym roku zagłosowało rekordowe 45.000 osób. To o 7.000 więcej niż w poprzedniej edycji programu. Rekordowy był też budżet, który wyniósł 1,3 mln zł i o 300.000 zł przekroczył ten z ubiegłego roku. Cieszę się, że nasza inicjatywa rośnie w siłę i zyskuje na popularności wśród mieszkańców Dolnego Śląska – mówi marszałek Cezary Przybylski.
Po sukcesie poprzednich trzech edycji w tym roku program został rozszerzony i obejmuje nie tylko finansowanie projektów sportowych, turystycznych i kulturalnych, ale również wspiera działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, a także działania na rzecz seniorów i rozwój rzemiosła.
– Cieszę się, że w każdym z subregionów zrealizowana zostanie porównywalna liczba projektów. To ważne z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju naszego regionu. Dostrzegając zaangażowanie Dolnoślązaków w przyszłym roku planujemy wspierać inicjatywę budżetu obywatelskiego na porównywalnym poziomie finansowym co teraz – dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.
Propozycje projektów zgłaszali mieszkańcy Dolnego Śląska oraz lokalne organizacje i stowarzyszenia. Mogły to być np. imprezy turystyczne, kulturalne, zawody sportowe, zloty, rajdy, konferencje, imprezy promujące lokalne produkty i atrakcje turystyczne. Pojawiły się także pomysły stworzenia przewodników, folderów czy informatorów. Kolejnym etapem było głosowanie nad zgłoszonymi projektami. Mogli w nim uczestniczyć mieszkańcy Dolnego Śląska, którzy w dniu głosowania mieli ukończone 16 lat.
W subregionie wałbrzyskim z budżetu Aktywnego Dolnego Śląska zrealizowanych zostanie 12 projektów. Wśród wybranych zadań znalazły się m.in. zawody biegowe Gruszka Run w miejscowości Gruszów, cykl turniejów piłkarskich organizowanych przez MKS Polonia – Stal Świdnica i mistrzostwa w tańcu break dance dla dzieci i młodzieży, zainicjowane przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej BWA Breakers z Bielawy. Ciekawe wydarzenia będą czekały także na seniorów – z myślą o nich Wałbrzyskie Towarzystwo Oświatowe zgłosiło projekt „Pasje srebrnowłosych”, podczas którego odbędą się warsztaty artystyczne, spotkania integracyjne i wycieczki krajoznawcze. Z kolei Fundacja „Teraz Ziębice” zaprosi na Igrzyska Sportowe Seniorów – Ziębice 2019.
W sumie w tej edycji programu złożono 179 wniosków, a do głosowania dopuszczono ich aż 162. Ostatecznie na podstawie otwartego konkursu ofert, w poszczególnych subregionach zrealizowane zostaną 62 inicjatywy.
Fot. użyczone (UMWD)

25 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica