Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Arboretum zaprasza na Festiwal Traw i Kwiatów

Jesienne spacery, przy nieco już chłodniejszej aurze, mają swój niepowtarzalny urok. Może odrobina w nich refleksji nad przemijaniem, bo przecież za nami już uroki wiosny, pełnia lata…W Arboretum w Wojsławicach koło Niemczy, oddziale Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, wciąż kwitną hortensje, których jest ponad 500 odmian, w tym wiele okazałych i oryginalnych – także malowniczo posadzonych nad brzegami stawów.

Nadszedł czas dojrzewania drzew i krzewów, takich jak derenie czy mało u nas znane jarzęby o białych i różowych owocach. Kwitną różnorodne i wielobarwne astry, rozchodniki, zawilce japońskie, a przede wszystkim trawy. W Wojsławickim Arboretum o powierzchni ponad 62 hektarów można je zobaczyć na wielu rabatach. Znajdziemy tam kilkaset odmian traw i ponad 100 różnych miskantów.
Arboretum zaprasza 22 września na IX Festiwal Traw i Kwiatów Jesieni. W programie: wystawa traw ozdobnych w wojsławickiej Galerii, a o godz.11.00 wykład specjalisty szkółkarza Tomasza Grochowskiego, który opowie m.in. o tym, jak rosnąca świadomość projektantów zieleni, ogrodników i całego społeczeństwa sprawia, że do uprawy coraz częściej wprowadzane są występujące dziko gatunki, zwłaszcza rodzime. Dodatkowo wzrasta zainteresowanie gatunkami odpornymi na suszę oraz odpowiednimi do masowych nasadzeń na terenach miejskich. O godzinie 14.00 zaplanowano spacer z przewodnikiem dr Małgorzatą Gębalą i Tomaszem Grochowskim szlakiem najpiękniejszych traw w Arboretum. Natomiast cały dzień będzie czynny kiermasz roślin z wieloma atrakcyjnymi bylinami i trawami. Chwile relaksu zapewni koncert z cyklu „Muzyka w ogrodzie”, który rozpocznie się o godz. 16.00. Koncert ma frapujący tytuł „W stylu musette, czyli gdy gra francuski akordeon”. W programie muzyka francuska wykonana przez trio: akordeon – Marcin Spera, kontrabas – Mateusz Kowalczyk i gitara elektryczna – Mateusz Kwapień, który także będzie mówił o muzyce, która być może zaskoczy słuchaczy, tak jak i piękno jesiennego krajobrazu.
Fot. użyczone (Arboretum Wojsławice)

19 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica