Kultura, Polecamy

Artystka z potrójnego świata

Zapraszamy na wernisaż wystawy Małgorzaty Rynarzewskiej „Zdarzyło się pewnego razu”. To już w najbliższą sobotę (13 stycznia) o godz. 18:00 w galerii na piętrze Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury (ul. Wysockiego 29).

Małgorzata Rynarzewska studiowała w Akademii Ekonomicznej i Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu. Artystka, jak mawiają znajomi i krytycy żyje w podwójnym, a może potrójnym świecie, tym przez siebie zorganizowanym (dom i pracownia), tym, który ją otacza – ogrodzie oraz w tym trzecim – świecie swojej sztuki. Lubi dobrą muzykę i poezję, a także malarstwo. Tworzy obrazy z dominantą chłodnych tonów, nastrojowe, pełne harmonii i wysmakowanych kolorystycznych zestawień. Dekoracyjne walory i intymny charakter wielu kompozycji są znamienne dla tematycznego repertuaru prac. Ich głównym motywem jest kobieta wpisana w surrealistyczny pejzaż, kobieta piękna często w nieco teatralnej pozie, czasem pojawiają się konie, kwiaty, akcesoria, kapelusze – to wszystko jest odniesieniem do osobistych przeżyć i doznań. Niektórzy krytycy mówią o niej malarka lirycznego świata kobiet, ale też ich nieodgadnionych wnętrz. Wyważone, zwarte kompozycje, ukazujące bogaty wewnętrzny świat z jej fascynacjami i silnymi związkami z naturą – w ten nurt wpisują się też bursztynowe obrazy będące zapisem wydarzeń sprzed tysięcy lat, które nie ulegają trendom i wpływom, a odznaczają się niezwykłą konsekwencją. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce i zagranicą, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, czy Stanach Zjednoczonych.

Fot. użyczone/materiały organizatorów

10 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica