Kultura, Polecamy

Artystyczne menu Pod Pretekstem

W ubiegłym miesiącu Art Cafe „Pod Pretekstem” w Wałbrzychu gościło wielu wspaniałych twórców, w tym Kajetana Drozda. Maj zapowiada się równie wyśmienicie pod względem artystycznym. Już w tym tygodniu trzy wydarzenia, których nie można przegapić.

Koncert Kajetana Drozda, który Tygodnik Wałbrzyski objął patronatem, odbył się 5 kwietnia. Występy artysty to żywiołowe i niezapomniane muzyczne widowiska. Tak stało się i tym razem. Utwory przeplatane były ciekawymi i pełnymi humoru anegdotami, a licznie zgromadzona w lokalu publiczność reagowała bardzo entuzjastycznie. Muzyk przedstawił utwory swoje oraz znanych światowej sławy bluesmenów, m. in. Jimiego Hendrixa.
W czwartek, 16 maja o godzinie 18:00 „Pod Pretekstem” zaprasza na wystawę „Error /Grafika, kolaż i rysunek” wałbrzyszanki Pauliny Brzezińskiej. Artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Dyplom Architekta Wnętrz i tytuł magistra sztuki odebrała w 2015 roku u profesora Krzysztofa Wołowskiego. Zajmuje się projektowaniem wnętrz i mebli, malarstwem, rysunkiem i rzeźbą. Inspiracją dla niej są Zdzisław Beksiński i Francis Bacon. Uczestniczyła w kilku wystawach zbiorowych podopiecznych Pracowni Takisa Makandasisa w Bibliotece pod Atlantami, w wystawie w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, wystawie towarzyszącej Młodzieżowym Zawodom Jeździeckim w Wałbrzychu. Gościnnie brała udział w wystawie Wałbrzyskiej Grupy Twórczej Kontrast. Ma na swoim koncie wystawę indywidualną w klubie muzycznym „A’Propos”.
W piątek, 17 maja o godzinie 19:00 odbędzie się recital Łukasza Majewskiego (bilety 25 zł), a dzień później, 18 maja o 19:00 do kawiarni zawitają Wędrowne ptaki, czyli Karolina Oschia Zalas i Waldi Saren. To koncert dla miłośników górskich wędrówek, wielbicieli słowa śpiewanego w klimacie turystycznego ogniska i krainy łagodności. Całe wydarzenie dopełni również akcent bębnów etnicznych. – Wszystkie kompozycje są naszego autorstwa. Do wierszy, których autorem jest Waldi Saren, muzykę komponuje Oschia. Przy tworzeniu naszej muzyki wszystko dzieje się spontanicznie i wypełnia po brzegi całą naszą wspólną przestrzeń. Podczas koncertu zobaczyć będzie można namiastkę prac malarskich Oschii, a większość z nich będzie przedstawiać nasze cudowne okolice Wałbrzycha – zapowiadają artyści. Bilety: 10 zł, ilość miejsc ograniczona. „Pod Pretekstem” mieści się w Wałbrzychu, na ul. Rycerskiej 1.
Red. (ala)
Fot. użyczone/Joanna Kostrzewska

16 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica