Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Stare Bogaczowice

Autobusem do Starych Bogaczowic?

Miejskie autobusy dojeżdżają już do kilku gmin powiatu wałbrzyskiego. Wkrótce do skomunikowanych w ten sposób miejscowości może dołączyć kolejna. Stare Bogaczowice chcą zapewnić swoim mieszkańcom możliwość dojazdu do Wałbrzycha i gmin ościennych wałbrzyską komunikacją miejską. Trwają już na ten temat rozmowy.

– Mieliśmy zamiar rozpoczęcia rozmów od dawna, mieszkańcy niejednokrotnie sygnalizowali nam potrzebę uruchomienia takiego połączenia, jednak były małe szanse, by przedłużyć linie, które już funkcjonują. Teraz nadarzyła się możliwość z uwagi na to, że Wałbrzych planuje uruchomić nową linię autobusową od dworca kolejowego Szczawienko do wałbrzyskich osiedli – mówi Mirosław Lech, wójt Starych Bogaczowic, który rozmawia na ten temat z Zarządem Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu. – Chcielibyśmy, by ta linia dojeżdżała do Strugi. Taki jest nasz cel, chciałbym, aby to się udało – dodaje wójt.

Władze Starych Bogaczowic chciałyby, aby na początek cztery kursy dziennie nowej linii były przedłużone i po pętli w Strudze wracały na wałbrzyską trasę. Rozmowy są w fazie wstępnej, wójt liczy również, że uda się też ofertę poszerzyć o weekendowe przejazdy. – Mamy problem z przewozem mieszkańców Starych Bogaczowic w weekendy, ponieważ dotychczasowy przewoźnik w niedzielę zawiesił swoją działalność, trzy kursy autobusów miejskich w dni wolne od pracy byłyby dla nas kołem ratunkowym – dopowiada wójt.

W ZDKiUM otrzymali wniosek z gminy i sprawdzają możliwości techniczne, czy możliwe jest przedłużenie kursów do Strugi. Gdyby rozmowy potoczyły się pomyślnie, autobusy nowej linii komunikacyjnej, która od marca połączy dworzec kolejowy Szczawnienko z Podzamczem, mogłyby dojeżdżać do Starych Bogaczowic już tej wiosny.

Fot. archiwum

25 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica