Aktualności, Polecamy

Bezpieczeństwo i Moc Maszyn

Znamy już półfinalistów tegorocznej akcji „Toyota Bezpieczny Kierowca”, którzy o wejście do finału konkursu powalczą 30 kwietnia w wałbrzyskiej Starej Kopalni w czasie „Mocy Maszyn”. Ostatnich uczestników rywalizacji wyłoniła iście męska potyczka, którą Akademia Bezpiecznej Jazdy Piotra Starczukowskiego urządziła w połowie kwietnia.

Podstawowa rywalizacja w konkursie „Toyota Bezpieczny Kierowca” odbywała się już tradycyjnie w podziale na kilka grup szkoleniowych. Jedną za najsilniejszych ekip w walce o bezpieczeństwo na drogach są pracownicy Toyota Motor Manufacturing Poland, którzy ścigają się w swojej kategorii. Wśród mieszkańców regionu konkurs toczy się z kolei w podziale na kategorię męską i kobiecą, zgodnie z przeprowadzonymi kursami. Do tego grona zaliczają się uczestnicy szkoleń dla zakochanych, z okazji Dnia Kobiet, a także męskiego szkolenia, które odbyło się w dniach 14-15 kwietnia. Listę najlepszych kursantów, którzy powalczą w półfinałach prezentujemy poniżej.

Ich zmagania będzie można obserwować w ramach wydarzenia „Moc Maszyn” w Starej Kopalni w Wałbrzychu. W poniedziałek, 30 kwietnia w ramach „Eco Day” o godz. 12:00 najlepsi uczestnicy rozpoczną rywalizację o finał akcji „Toyota Bezpieczny Kierowca 2018”. Ostateczna walka o tytuł odbędzie się z kolei w zupełnie nowej formule podczas 8. Dolnośląskiego Rajdu o Kropelce, który przewidziany jest na niedzielę, 24 czerwca z bazą w Świdnicy. Informacje o warunkach uczestnictwa opublikowane są na stronie www.bezpieczny-kierowca.pl. Tam także znajduje się wiele cennych wskazówek oraz porad związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drogach.

Trzeba podkreślić, że wszyscy uczestnicy kursów „Toyota Bezpieczny Kierowca” zyskują nie tylko cenną wiedzę związaną z techniką prowadzenia samochodu oraz bezpieczeństwem na drodze. Poznają również możliwości aut hybrydowych i mają kontakt z technologiczną rewolucją Toyota Safety Sense.

-Zmiany infrastruktury drogowej, technologii w pojazdach i świadomości kierowców powoli wpływają na poprawę bezpieczeństwa, jednak najważniejszym ogniwem jest człowiek. Tak jak wielu kierowców stara się jeździć bezpiecznie, tak wielu innych jeździ bezmyślnie i ryzykownie, ignorując przepisy i innych uczestników ruchu. Myślę, że w kwestii bezpieczeństwa jest jeszcze wiele pracy przed kierowcami, pieszymi, rowerzystami i w końcu budowniczymi dróg i ich zarządcami. I właśnie stąd pomysł i realizacja akcji „Toyota Bezpieczny Kierowca”, która kierowana jest do wszystkich korzystających z dróg. Poruszane w trakcie trwania akcji ważkie problemy drogowe podnoszą świadomość kierowców, a szkolenia praktycznie uświadamiają kierowcę, jakie błędy popełnia i jak właściwie powinie zachować się w szczególnie trudnych sytuacjach na drodze – podkreśla Piotr Starczukowski, instruktor i założyciel Wałbrzyskiej Akademii Bezpiecznej Jazdy oraz pomysłodawca kampanii „Bezpieczny Kierowca”.

Kampania „Toyota Bezpieczny Kierowca” już od 2006 bezpłatnie doskonali kierowców z Dolnego Śląska. Dotychczas udział w szkoleniach wzięło już ok. 2300 osób, a tegoroczna akcja powiększa to grono o ok. stu kolejnych uczestników. Wszystko za sprawą partnerów „Bezpiecznego Kierowcy”, którymi są: Toyota Motor Manufacturing Poland, Toyota Nowakowski oraz Fundusz Regionu

Półfinaliści akcji „Toyota Bezpieczny Kierowca 2018”

Mężczyźni:

Radosław Stachura, Mariusz Kozuń, Mirosław Baranowski, Tomasz Jasiak, Tomasz Zieliński, Maciej Kuta, Piotr Szymański, Bartłomiej Ożga, Emil Dmochowski.

Kobiety:

Urszula Kołodziejczyk, Magdalena Tarnawska, Magdalena Brożek, Paulina Chmielewska, Karolina Bobrowicz, Agnieszka Styrna, Agnieszka Sobczyńska,  Justyna Sprawka-Wądrzyk, Marta Zarada.

Toyota Motor Manufacturing Poland:

Joanna Babiarz, Jacek Chmielnicki, Rafał Chowański, Paweł Ciura,  Wojciech Dżugała, Łukasz Fedorowicz, Maciej Grabowik, Hisayasu Nishiura, Norbert Jurkowski, Marcin  Kostrzycki, Wojciech Krzynówek, Tomasz Legawiec, Leszek Czerwiński, Rafał Łoś, Ewa Łubińska, Maciej Małecki, Marek Molka, Krzysztof Perek, Tomasz Tatarek, Dariusz Trembowski, Paweł Węgrzynowski, Marcin Ziemniak.

Fot. użyczone/materiały organizatorów

27 kwietnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica