Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Biblioteka razem z WOŚP

Od wielu lat Miejska Biblioteka Publiczna-Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach włącza się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Powołany z tej okazji sztab, w którym z  zaangażowaniem działali pracownicy wielu miejskich instytucji przez cały „finałowy” weekend WOŚP starał się zapewnić ciekawe atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Tradycyjnie „wielkie granie” rozpoczęto z samego rana 12 stycznia kiermaszem ciast oraz różnorakich drobiazgów zorganizowanym przez zespół szkolno-przedszkolny. Tego samego dnia o godz. 17.00 w sali widowiskowej MBP-CK odbył się koncert znanego i lubianego zespołu Voyager, który wystąpił ze swoimi największymi przebojami. Przepiękne, dobrze znane wszystkim przeboje przeplatała koncertowo poprowadzona licytacja, podczas której zebrano blisko 18,5 tys. zł. Złote serduszko wykonane przez wałbrzyskiego złotnika Wiesława Cozaca wylicytowano za 2100 zł, a jego właścicielem został Szymon Beszterecha. Weekendowy pobyt w Hotelu Kudowa wylicytowali państwo Dorota i Robert Wilembergowie za 2500 zł, natomiast vouchery upominkowe dla dwojga na pobyt w Hotelu Maria w Wałbrzychu oraz wstępem na imprezę andrzejkową lub karnawałową – wylicytowali państwo Lewkowiczowie oraz państwo Wioletta i Grzegorz Łuczko po  200 zł za pobyt. Niebagatelne kwoty osiągnęły gadżety WOŚP, w tym koszulki. Najdroższa została wylicytowana za 700 zł.

Z kolei n niedzielę 13 stycznia od samego rana ok. 50 wolontariuszy w różnym wieku kwestowało na terenie całego miasta. Przed budynkiem MBP-CK można było kupić za przysłowiowy wrzut do puszki przepyszne ciasta upieczone przez pracowników MBP-CK oraz przyjaciół instytucji. W godzinach porannych po raz pierwszy wystartował

I Boguszowski Bieg Zimowy ,,Policz się z cukrzycą”, mimo ciężkich warunków w szranki  z pogodą stanęli zarówno dzieci  jak i dorośli. W kategorii kobiet zwyciężyła Natalia Łagan, drugie miejsce zajęła Anna Sinkiewicz, a trzecie Agnieszka Malinka. W kategorii mężczyzn triumfował Krzysztof Krajewski przed Michałem Forysiem i Piotrem Cetnarowskim. O godz. 15.00 MBP-CK zaprosiła wolontariuszy oraz wszystkie zainteresowane dzieci na premierowy spektakl teatru Krewni i Znajomi Królika – „Świnki trzy”.

Dzięki doskonałej organizacji całej akcji oraz hojności mieszkańców w Boguszowie-Gorcach udało się zebrać ponad 32,5 tys. zł. Organizatorzy dziękują sponsorom, ofiarodawcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, bez których 27. Finał WOŚP w Boguszowie-Gorcach nie mógłby się odbyć.

Fot. użyczone (UM Boguszów-Gorce)

17 stycznia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica