Polecamy, Sport

Bieg z historią w tle

W Wałbrzychu nie mogło zabraknąć imprezy biegowej upamiętniającej żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 440 sportowców w różnym wieku. Nie wynik się liczył, ale sam udział tych, którzy pamiętają o Żołnierzach Wyklętych.

Na dystansie 1963 m zwyciężył Kamil Makoś, natomiast w biegu na 6 km najszybszy okazał się Alan Dobrowolski. Trasa tradycyjnie została wyznaczona w Parku Sobieskiego. W sportowej rywalizacji wzięli udział również najmłodsi. Każdy uczestnik, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal.

„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” to wydarzenie organizowane przez Fundację Wolność i Demokracja jednocześnie w ponad 200 miastach Polski i świata. Bieg główny o długości 1963 m ma upamiętnić rok śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka, ps. „Lalek”.

Fot. użyczone (Aqua-Zdrój)

8 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica