Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Bierzesz i jedziesz

Szczawno-Zdrój chce przystąpić do pakietu działań w ramach Smart City. Jednym z jego elementów jest rower miejski.

W szczawieńskim urzędzie odbyło się spotkanie w tej sprawie z przedstawicielami jednego z wiodących operatów telekomunikacyjnych. Rower miejski to jeden z filarów pakietu Smart City.
Jego wypożyczenie trwa kilka sekund – zamek odblokowuje albo specjalna aplikacja zainstalowana w smartfonie lub SMS wysłany na podany numer. Proste, szybkie, komfortowe.
– Chcielibyśmy na początku uruchomić w ramach tego projektu 20 rowerów, może część z nich byłaby z napędem elektrycznym, bo jednak sporo jest wzniesień i przewyższeń na terenie Szczawna – mówi Marek Fedoruk, burmistrz miasta. – Uważam, że to ciekawa oferta zachęcająca także turystów do odwiedzenia Szczawna. Wiele osób jest zainteresowanych aktywnym zwiedzaniem, ale niekoniecznie chcą wozić ze sobą rowery, to utrudnienie. Rower miejski rozwiązuje te kwestie – dodaje gospodarz miasta.
Władze gminy chciałyby, aby projekt zaczął być realizowany w Szczawnie-Zdroju jeszcze w tym roku. Także w tym roku miasto zamierza zainstalować 6 sensorów mierzących poziom zanieczyszczenia powietrza, to także element Smart City.
Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

8 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica