Aktualności, Polecamy

Błysnął wiedzą

Napisać o nim zdolny, to tak jakby nic nie napisać. Szymon Kłapiński uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu ma na koncie ogromny sukces, a właściwie sukcesy. Jako jedyny w mieście i powiecie zdobył tytuł laureata Zdolnego Ślązaka Gimnazjalisty z czterech dziedzin nauki.

Przypomnijmy, że to wojewódzki konkurs, który poziomem odpowiada olimpiadzie przedmiotowej. Uczniowie gimnazjum prezentują w czterech etapach swoją wiedzę i umiejętności. Mogą to zrobić z historii, języka polskiego, języka obcego, geografii, biologii, matematyki, fizyki i chemii. Każdy przedmiot to osobny konkurs. Ostatnim etapem jest ten wojewódzki., który odbywa się we Wrocławiu.

Ogromny sukces osiągnął uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu Szymon Kłapiński. Jako jedyny w mieście i powiecie zdobył tytuł laureata Zdolnego Ślązaka Gimnazjalisty z czterech dziedzin nauki: historii, biologii, geografii i chemii. Taka sytuacja zdarzyła się w naszym mieście po raz pierwszy od wielu lat.

Gratulujemy Szymonowi, którego ciężka praca i ogromna wiedza docenione zostały także przez prezydenta Wałbrzycha. Szymon jako jeden z dwóch gimnazjalistów z miasta otrzymał stypendium naukowe za wybitne osiągnięcia.

Fot. użyczone

21 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica