Kultura, Polecamy

Boski III FmP

Grand Prix III Festiwalu małych Prapremier za „totalną dezynwolturę i integralne zastosowanie nowych mediów” zdobyło „Piekło-Niebo” w reżyserii Jakuba Krofty. Brawurowy spektakl Wrocławskiego Teatru Lalek o mamie siedmioletniego Tadzia, która sieje zamęt w zaświatach, by wrócić do synka, zdobyło jeszcze dwie nagrody.

fmp_grand_prix

Jury w składzie: Joanna Braun – przewodnicząca, Bożena Sawicka, Martyna Majewska, Karol Suszczyński przyznało wrocławskiemu przedstawieniu także nagrodę za najlepszą „boską” rolę męską Tomaszowi Maśląkowskiemu i nagrodę za najlepszy tekst Marii Wojtyszce (za „pozaziemską narrację”). Nagrodę w kategorii najlepsza rola kobieca za „precyzję w ukazaniu dziecięcej dojrzałości” w spektaklu „Dzień Dziecka” w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego Teatru Rampa w Warszawie otrzymała Kamila Boruta. Nagrodę w kategorii muzyka za „współbrzmienie wszystkich przestrzeni w spektaklu” w reżyserii Marii Żynel pt. „Straszna piątka” Białostockiego Teatru Lalek zdobył Marcin Nagnajewicz. Najlepszą scenografią okazał się projekt Katarzyny Proniewskiej-Mazurek do spektaklu „Wodna opowieść” w reżyserii Roberta Drobniucha Teatru Lalek Pleciuga ze Szczecina. Jury doceniło w nim „harmonijny przepływ elementów wizualnych”. Nagrodę za najlepszą reżyserię, czyli „odlotowe pomysły w poszukiwaniu formy inscenizacyjnej” jury przyznało Janni Younge (RPA) za „Odlot” Teatru Animacji w Poznaniu. Z kolei jury dziecięce uhonorowało przedstawienie „Ronja, córka zbójnika” w reżyserii Karoliny Maciejaszek Teatru Pinokio w Łodzi. Ponadto dorosłe jury postanowiło jednogłośnie przyznać pozaregulaminowe wyróżnienie dla organizatorów III FmP, czyli Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu za „nieustępliwość w dążeniu do realizacji tegorocznej edycji”.

Fot. użyczone/Bartek Warzecha

25 września 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica