Aktualności

Bp Ignacy Dec zachęca do modlitwy różańcowej

– Obserwując codzienne życie wielu spośród nas wyraźnie uświadamia sobie, że Ojczyzna potrzebuje modlitwy. Dlatego chcę zachęcić Was umiłowani, by odpowiedzią na tę sytuację był nasz osobisty udział w Krucjacie Różańcowej za Ojczyznę – napisał w specjalnym liście do wiernych z diecezji świdnickiej biskup Ignacy Dec.

 

Jest to modlitewne dzieło, koordynowane przez Ojców Paulinów z Jasnej Góry.

– Niech będzie ono wielkodusznym darem duchowym wielu spośród nas, którzy z Maryją, Królową Polski będą każdego dnia modlić się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii oraz o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów naszego Narodu – dodaje ordynariusz naszej diecezji.

Osoby, które dobrowolnie przystąpią do Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej, zobowiązują się do codziennego rozważania i odmawiania w tych intencjach przynajmniej jednej z tajemnic Różańca Świętego.

– Włączając się w modlitewną Krucjatę niech wzrasta nasza nadzieja, że otrzymamy głębszą duchową moc do właściwego poprowadzenia spraw naszych osobistych i naszej Ojczyzny – Polski – zachęca bp Dec. – Ufam, że jako rodzina diecezjalna będziemy stanowić liczną wspólnotę modlącą się wraz z innymi rodakami na różańcu w intencjach naszej umiłowanej Ojczyzny.

/rqp

FOT. RAFAŁ PALACZ

12 października 2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica