Aktualności, Polecamy

Brytyjskie potyczki

Przez kilka ostatnich dni w PSP nr 5 w Wałbrzychu obchodzono 16 Tydzień Kultury Brytyjskiej. W organizowanym natomiast po raz 15 Regionalnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii triumfowała MSP ze Szczawna-Zdroju.

Tydzień zaczął się od dnia flagi brytyjskiej, a zadaniem uczniów było ubranie się w rzeczy w jej kolorach. Odbyły się drużynowe konkursy wiedzy o krajach anglojęzycznych dla klas starszych. Wśród czwartoklasistów zwyciężyła klasa IV b, z piątych triumfowała V a, pośród klas szóstych najlepsza była klasa VI a, natomiast w rywalizacji klas siódmych – klasa VII a. Młodsi uczniowie szkoły mieli swój konkurs, w którym rywalizowali indywidualnie. Środa była dniem Brytyjczyka. Uczniowie wcielili się w różne postaci rodem z Wysp.

Kulminacją tygodnia był czwartek. W tym dniu tradycyjnie zorganizowany został Regionalny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii przeznaczony dla uczniów szczególnie zainteresowanych kulturą i zwyczajami krajów brytyjskich. Po zaciętej rywalizacji finałowej, pierwsze miejsce przypadło MSP ze Szczawna-Zdroju, która wyprzedziła reprezentację PSP nr 23 oraz drużynę gospodarzy z PSP nr 5. Rywalizację indywidualną zdominowali uczniowie „Piątki”. Pierwsza była Wiktoria Strzępek, a trzeci jej szkolny kolega, Jakub Raciniewski. Na drugim miejscu podium stanął Michał Duda z PSP 23.

W przerwie między częścią ustną i pisemną uczestniczy konkursu obejrzeli przedstawienie w języku angielskim zatytułowane „Valentine’s Day” i dowiedzieli się wielu interesujących szczegółów o Muzeum Historii Naturalnej w Londynie oraz o stolicy Szkocji, Edynburgu.

Impreza zakończyła się wręczeniem nagród w organizowanych z okazji Tygodnia konkursach międzyszkolnych. – Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim naszym sponsorom – mówi koordynatorka Tygodnia, Iwona Kis, nauczycielka języka angielskiego w PSP nr 5. – Bez ich wsparcia nie udałoby się zorganizować tylu wspaniałych nagród dla uczestników konkursów. Szczególnie dziękujemy za wsparcie firmie Toyota, licząc na pomoc również w latach następnych – dodaje.

Wyniki XV Regionalnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii:

Drużynowo:

1.MSP Szczawno-Zdrój (Milena Marczak, Amelia Wasiak, Łukasz Borkusz)
2.PSP nr 23 Wałbrzych (Emilia Kaczkowska, Michał Duda, Mikołaj Grochowicz)
3.PSP nr 5 Wałbrzych (Wiktoria Strzępek, Jakub Raciniewski, Jozue Popławski)
Indywidualnie:

1.Wiktoria Strzępek (PSP 5 Wałbrzych)
2.Michał Duda (PSP 23 Wałbrzych)
3.Kuba Raciniewski (PSP 5 Wałbrzych)

Fot. użyczone (PSP 5)

29 kwietnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica