Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Budowę czas zacząć

Zgodnie z obietnicami w przyszłym roku rozpocznie się w Szczawnie-Zdroju budowa szkoły i przedszkola. Przygotowano już dokumentację projektową, a także uzyskano pozwolenie na budowę. Przeprowadzono także analizy i symulacje finansowe, przez niezależnych doradców finansowych, określające możliwości finansowe gminy i jej zdolność kredytową.

Według wykonanych ekspertyz uzdrowisko stać na przystąpienie do realizacji zadania i nie ma zagrożenia utracenia płynności finansowej oraz ryzyka niewypłacalności. Analizy i symulacje finansowe zostały przeprowadzone w oparciu o przewidywany koszt realizacji inwestycji na poziomie 20 mln zł i okres jej prowadzenia przez 4 lata. Władze miasta starają się o pozyskanie na ten cel środków zewnętrznych.

Nowa szkoła i przedszkole zostaną wybudowane na terenie kompleksu przy ul. Słonecznej gdzie już stoi hala sportowa i wielofunkcyjny stadion lekkoatletyczny, a rozpoczęto tu także budowę krytej pływalni „Dolnośląski Delfinek”.

Budynek szkolno-przedszkolny zaprojektowano jako 3- i 4-kondygnacyjny, mający 4 odrębne wejścia – dla przedszkola, nauczania początkowego oraz dwa do szkoły podstawowej. Budynek szkoły i przedszkola ma być połączony łącznikiem z halą sportową i krytą pływalnią. W obiekcie będzie stołówka, biblioteka, czytelnia, świetlica oraz pomieszczenia administracyjne. Przewidziano ponadto radiowęzeł uczniowski, pokój rozmów z rodzicami, gabinety pedagoga, pielęgniarki, psychologa oraz pomieszczenia konserwatorów i magazynowe.

Przedszkole będzie liczyć 6 sal – każda na 25 dzieci plus zespoły sanitarne, sale do zajęć plastycznych i bawialnia. Nauczanie początkowe to 6 sal lekcyjnych – każda dla 25 uczniów plus zespoły sanitarne plus 2 świetlice. Dla klasy IV-VIII przewidziano 11 sal lekcyjnych – każda dla 25 uczniów plus zespoły sanitarne i dodatkowo 2 świetlice.

Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

6 grudnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica