Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Był unihokej, rugby i futbol amerykański, czas na baseball!

W Miejskiej Szkole Podstawowej w Szczawnie-Zdroju uczniowie poznali zasady gry w  baseball. Dzięki aplikacji, którą przygotowała dyrektor placówki Sylwia Kotarba wraz z nauczycielami wychowania fizycznego, podstawówka bierze udział w programie „Play Ball” dofinansowanym ze środków samorządu województwa dolnośląskiego.

szkola_szczawno

Warto podkreślić, że do udziału w projekcie zaproszonych zostało zaledwie pięć szkół z Dolnego Śląska. Szczawieńska podstawówka otrzymała profesjonalny sprzęt do gry w baseball o wartości prawie 3 tys. zł: rękawice, kaski, kije, piłeczki oraz bazy. Ponadto nauczyciele wychowania fizycznego wzięli udział w szkoleniu, podczas którego poznali zasady gry.

W minionym tygodniu szkołę odwiedził Łukasz Tur oraz dwóch zawodników z Wenezueli Hector Velasquez i Cesar Gonzalez na co dzień grający w hiszpańskiej lidze zawodowej, którzy wspólnie poprowadzili treningi z dziećmi. Zajęcia pokazały jak wielkie możliwości drzemią w uczniach, którzy chętnie trenowali pod okiem doświadczonych zawodników. Ci natomiast byli pod dużym wrażeniem dużym wrażeniem zapału młodych sportowców i zaprosili wszystkich na turniej do Wrocławia.

Fot. użyczone (Miejska Szkoła Podstawowa w Szczawnie-Zdroju)

13 września 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica