Aglomeracja Wałbrzyska, Czarny Bór, Polecamy

Centrum Kultury w TOP 5

Placówka z Czarnego Boru jako jedyny ośrodek kultury z terenu powiatu wałbrzyskiego znalazła się w ścisłym gronie TOP 5 najlepszych placówek kulturalnych Dolnego Śląska. Działalność czarnoborskiego Centrum Kultury została doceniona przez Radio Wrocław zarówno ze względu na wyjątkową i nowoczesną infrastrukturę jak również szeroką aktywność kulturalną i społeczną.

W ramach czarnoborskiego Centrum działa Uniwersytet III Wieku, dziecięcy i młodzieżowy teatr, swoją siedzibę mają tu stowarzyszenia, kluby oraz zespoły artystyczne. Centrum jest również organizatorem wydarzeń społecznych, kulturalnych i sportowych, które na stałe wpisały się w kalendarz ważnych, cyklicznych imprez w regionie.
Tylko w tym roku placówka wystąpiła z wnioskiem i uzyskała dofinansowanie do wielu ciekawych projektów w tym m in. naukowego pikniku z okazji Dnia Dziecka (projekt dofinansowany ze środków Fundacji Agencji Rozwoju Przemysłu), projektu rewitalizacji miejsc stanowiących dziedzictwo kulturowe Czarnego Boru (projekt dofinansowany ze środków „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”).
Centrum przystąpiło także jako partner do projektu „Mam pracę” (dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020).
Ponadto Biblioteka+Centrum Kultury, jako wzorcowa placówka kulturalno-biblioteczna jest często miejscem studyjnych wizyt bibliotekarzy z całej Polski i nie tylko. Jedna z takich wizyt odbędzie się już 27 maja, a uczestniczyć w niej będzie grupa 50 bibliotekarzy z Czech, którzy odwiedzą na Dolnym Śląsku tylko czarnoborską placówkę oraz Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu.
TOP 5 Radia Wrocław ma formę plebiscytu. więc to od okolicznych mieszkańców i sympatyków czarnoborskiej instytucji kultury będzie zależeć zwycięstwo w rankingu.
Zachęcamy do głosowania na Centrum Kultury w Czarnym Borze. Głosy można oddawać codziennie na stronie www.radiowroclaw.pl. Rywalizacja trwa do 1 czerwca 2019 r. do godz. 15.30.
Fot. użyczone (Centrum Kultury + Biblioteka w Czarnym Borze)

22 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica