Aktualności, Polecamy

Chcą odwołania Kwiatkowskiego

Opozycyjni radni w powiecie napisali list do starosty wałbrzyskiego, Jacka Cichury. Żądają w nim odwołania z funkcji wicestarosty Krzysztofa Kwiatkowskiego (na zdjęciu w środku), podając przykłady jego nieodpowiedniego postępowania. Poniżej cały list radnych PO w powiecie.

Etat_powiat

Stanowisko Klubu Radnych PO

W obliczu prowadzonej w ostatnich miesiącach przez zarząd powiatu wałbrzyskiego negatywnej kampanii medialnej, skierowanej przeciwko niektórym gminom i osobom publicznym, wyrażamy swój stanowczy sprzeciw i oburzenie wobec takiego postępowania.

Przywoływane w mediach przez członków zarządu powiatu wałbrzyskiego tzw. „afery” nie mają żadnych podstaw merytorycznych i prawnych. Wywołują wyłącznie atmosferę

Podejrzliwości, niepotrzebnie wzburzają opinią publiczną. Taki sposób funkcjonowania zarządu powiatu nie służy budowaniu fundamentów współpracy między powiatem i poszczególnymi gminami, ich mieszkańcami, która to powinna być nadrzędnym celem samorządu powiatowego.

Apelujemy do Pana, Starosto Powiatu Wałbrzyskiego, aby zatrzymał Pan tę czarną, pełną nieczystych intencji kampanię, która wyrządza wiele zła mieszkańcom powiatu wałbrzyskiego.

Zamiast „kontrolować” wydatkowanie środków unijnych w gminach powiatu wałbrzyskiego, niech Pan spowoduje, aby to powiat zaczął aplikować o środki zewnętrzne (co w tej kadencji jeszcze nie miało miejsca), tworząc nowe inwestycje na rzecz mieszkańców.

Zamiast szukać dzikich wysypisk śmieci, warto, by powiat stworzył i sfinansował program usuwania takich wysypisk w gminach (z pozyskanych środków unijnych).

Mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego oczekują wyłącznie pozytywnych działań. Dość siania fermentu i nienawiści w brudnej kampanii medialnej, którą mamy wątpliwą przyjemność oglądać w wykonaniu wicestarosty Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Z niepokojem wsłuchujemy się również w coraz częściej docierające do nas informacje dotyczące stosowanych przez zarząd powiatu „metod” zarządzania Starostwem Powiatowym, współpracy z pracownikami starostwa: wywieranie psychicznej presji, podnoszenie głosu, obrażanie oraz kompromitowanie pracowników starostwa w oczach współpracowników jest niedopuszczalne. Wyrażamy zdecydowany sprzeciw wobec takiego traktowania pracowników starostwa. Takie zachowania wyczerpują definicję mobbingu. Nie ma naszej zgody na psucie urzędu i szykanowanie ludzi w nim pracujących.

Efektem zarządzania zasobami ludzkimi po zaledwie rocznym sprawowaniu władzy przez obecny Zarząd Powiatu są: odchodzenie ze Starostwa Powiatowego doświadczonych i kompetentnych pracowników, przegrane przez Starostwo sprawy w Sądach Pracy (w zeszłym roku odeszło lub zostało zwolnionych 11 osób).

W obliczu tych faktów bulwersująca jest decyzja starosty Jacka Cichury o powołaniu na stanowisko przewodniczącego komisji ds. przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi kolegi partyjnego, szefa struktur powiatowych PSL Piotra Zimnickiego, którego nieco ponad pół roku wcześniej zatrudnił w starostwie. Jest dla nas sprawą oczywistą, że bliski polityczny współpracownik starosty powiatu nie jest w stanie obiektywnie ocenić zgłoszeń pracowników starostwa o stosowaniu mobbingu przez członków zarządu. Żaden z pracowników nie będzie miał odwagi zgłosić swojej sprawy, wiedząc o zależności między przewodniczącym komisji a starostą. Standardem w każdej instytucji, która poważnie podchodzi do spraw związanych z mobbingiem jest powoływanie na szefa takiej komisji pracownika z wieloletnim stażem pracy i wypracowanym autorytetem wśród współpracowników.

Apelujemy do Pana, Panie Starosto, aby przywrócił Pan wysokie standardy pracy w Starostwie Powiatowym. Żądamy odwołania z funkcji wicestarosty Krzysztofa Kwiatkowskiego, ze względu na prezentowaną przez niego postawę i relacje z podwładnymi.

Radni Klubu Radnych Platformy Obywatelskie

Ewa Woźniak, Andrzej Lipiński, Jarosław Buzarewicz, Leonard Górski, Kamil Orpel, Grzegorz Walczak.

Fot. archiwum

20 lutego 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica