Aglomeracja Wałbrzyska, Mieroszów, Polecamy

Chcą usprawnić ruch turystyczny

Jeszcze w tym roku pierwsze pociągi pojadą na trasie z Teplic do Mieroszowa – to najważniejsze ustalenia ze spotkania polskich i czeskich samorządowców. W planach jest także uruchomienie w przyszłym roku podobne połączenia kolejowego między Mieroszowem a Adrspachem.

Starostowie Wałbrzycha, Adrspachu, Teplic na Metuji oraz Mezimesti, a także burmistrz Mieroszowa rozmawiali o usprawnieniu ruchu turystycznego na polsko-czeskim pograniczu. Zdecydowano, że od maja do września tego roku uruchomiona zostanie komunikacja kolejowa między Teplicami a Mieroszowem. Dziennie mają kursować trzy pociągi, co powinno zmniejszyć natężenie ruchu przede wszystkim przy ul. Kwiatowej, która jest drogą dojazdową m.in. do Skalnego Miasta oraz innych atrakcji turystycznych w obrębie pogranicza polsko-czeskiego. Powiat wałbrzyski zaoferował dodatkowo pomoc w organizacji miejsc parkingowych w okolicach ul. Dworcowej w Mieroszowie. Ponadto prowadzone są rozmowy na temat uruchomienia w przyszłym roku połączenia kolejowego na trasie Adrspach – Mieroszów.

Fot. użyczone (UM Mieroszów)

18 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica