Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Chełmiec zdobyty pieszo i rowerami

Mimo deszczowej aury pierwszy weekend z udostępnioną na Chełmcu wieżą widokową trzeba uznać za udany. Jak informowaliśmy wcześnie gmina Szczawno-Zdrój odzyskała administrowanie szczytem oraz znajdującą się na nim nieruchomością – wieżę widokową. Wieża przez ostatnie lata nie była udostępniana turystom, ale wraz z przejęciem obiektu przez gminę – to się natychmiast zmieniło.

Pierwszy, prawdziwie turystyczny weekend kiedy to samorząd zorganizował coś w rodzaju spontanicznego otwarcia obiektu odbył się 7-8 września. Zorganizowano wyprawę rowerową na szczyt, a pomysłodawcą i „przewodnikiem” był wiceburmistrz Łukasz Kurjata, miłośnik sportów rowerowych. Na wszystkich turystów odwiedzających w minioną sobotę Chełmiec, czekały niespodzianki: gadżety promocyjne gminy, mapy, słodycze, a przede wszystkim pieczątka – obowiązkowa zdobycz dla każdego szanującego się turysty! Do akcji gminy przyłączyli się radni, którzy ufundowali poczęstunek, ciepłe posiłki i napoje.
W niedzielę turyści także odwiedzili Chełmiec, mogli wejść na wieżę i dodajmy, tak będzie na pewno co najmniej do końca września. Wieża będzie udostępniana w weekendy w godzinach 9:00-17:00. Gmina cały czas inwentaryzuje obiekt i analizuje wszystkie konieczne do wykonania prace, by miejsce było w pełni bezpieczne.
– Cieszę się, że sporo osób odwiedziło Chełmiec podczas minionego weekendu i zapraszam na kolejne soboty i niedziele – mówi Marek Fedoruk burmistrz Szczawna-Zdroju. – Jeszcze dużo do zrobienia przed nami, ale jest wykonany pierwszy krok. Bardzo pozytywny odzew wśród turystów świadczy, że warto w Chełmiec zainwestować i uczynić go atrakcją turystyczną – dodaje gospodarz uzdrowiska.
Gmina właśnie zleciła opracowanie koncepcji zagospodarowania obiektu.
Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

9 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica