Aktualności, Polecamy

Czas na remont dworca Wałbrzych Główny

Ten położony w dzielnice Podgórze dworzec kolejowy od kilku lat świeci pustkami. Wkrótce ma się to zmienić, a dworzec ma otrzymać drugie życie.

PKP S.A. ogłosiła właśnie przetarg na remont dworca kolejowego Wałbrzych Główny. Jest to obiekt zabytkowy pochodzący z 1867 roku i dlatego prace będą wykonywane pod nadzorem konserwatora zabytków i muszą ściśle odpowiadać obowiązującym normom i przepisom. Dlatego prace mają obejmować m.in. odnowienie elewacji, wymianę okien i drzwi, wymianę pokrycia dachowego. Wewnątrz obiektu oryginalne elementy wykończenia posadzek, okładzin czy stolarki zostaną zachowane lub odtworzone w zależności od ich stanu technicznego.
Po zakończeniu prac, które mają ruszyć jeszcze w tym roku i potrwają kilkanaście miesięcy, obiekt zmieni zakres funkcjonalno-użytkowy. Oczywiście cechy dworca z holem, kasami biletowymi, poczekalnią i toaletą pozostaną, ale pojawi się lokal usługowo-handlowy, a także zaplanowano utworzenie pomieszczeń uzupełniających. Będą to pomieszczenia pod wynajem dla drobnych lokali komercyjnych. W zachodnim skrzydle budynku swoje miejsce znajdą pracownicy Straży Ochrony Kolei. Zagospodarowane zostanie również poddasze i I piętro. Tam przewidziano pomieszczenia socjalno-biurowe dla PKP Cargo.
To nie koniec planowanych zmian, bowiem odnowie ulegnie również otoczenie dworca. Niektóre obiekty, które obecnie stoją przed i za dworcem, zostaną rozebrane, dzięki czemu powstanie przestrzeń i zostanie ona wykorzystana na stworzenie miejsc parkingowych, także dla osób niepełnosprawnych. Zostanie też wybudowana droga po stronie północno-zachodniej do parkingu służbowego na 22 pojazdy, zlokalizowanego za dworcem.
Termin składania ofert mija 26 sierpnia. Jedynym kryterium wyboru wykonawcy jest cena. Szacowana wartość zamówienia to 24,8 mln zł netto.
SCB
Fot. archiwum

4 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica