Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Dla głuszyckich maluchów i seniorów

Dobre wieści dla najmłodszych oraz emerytów i rencistów z gminy Głuszyca. W Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie promes dla samorządów, które otrzymały wsparcie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację dwóch programów rządowych.

Są to programy „Maluch +” oraz „Senior+”. Promesy wręczał wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Marcin Zieleniecki oraz wicewojewoda dolnośląski Kamil Zieliński. Wśród gmin, które otrzymały dofinansowanie znalazła się także Głuszyca reprezentowana na uroczystości przez skarbik Agnieszkę Świędrych, która odebrała promesę w wysokości ponad 148 tys. zł na utworzenie Klubu Senior + w ramach programu „Senior+”. Z programu „Maluch+” natomiast Głuszyca otrzymała blisko 16,3 tys. zł na doposażenie żłobka gminnego w związku z utworzeniem nowego miejsca i przyjęciem kolejnego dziecka. Ponadto MRiPS przekazało gminie Głuszyca dofinansowanie w wysokości 79,2 tys. zł na funkcjonowanie w tym roku całego głuszyckiego żłobka.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

10 marca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica