Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy, Wałbrzych

Długi weekend w przestworzach

Przez cztery dni potrwa V International Balloon Festival. Impreza zawita m.in. do Wałbrzych oraz Głuszycy. W Książu będziemy świadkami niesamowitego pokazu Night Glow, a 3 maja zapraszamy na boisko do Głuszycy. Od 15:00 do 19.00 rozegrane zostaną tam dwie konkurencje balonowe w ramach Festiwalu.

Wielką atrakcją dla gości będzie możliwość wylosowania lotu balonem. Będzie także okazja, by poznać czołówkę światowego środowiska balonowego. Dla dzieci przygotowano zabawy plenerowe i animacje, a o godz. 19.00 na scenie wystąpi królowa disco polo – Etna.
V IBF zaszczycą utytułowani piloci z całego świata, gwiazdami będą rekordziści świata Ellie Dunnington z Wielkiej Brytanii, Andy Cayton z USA oraz czterokrotny mistrz świata Wilhelm Eimers z Niemiec. Przyjadą piloci z Czech, Francji, Słowacji, Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii oraz z różnych stron Polski. Kilkadziesiąt balonów na ogrzane powietrze zagości nad niebem Dolnego Śląska już od 2 do 5 maja. Założeniem święta jest przeprowadzenie zawodów i fiesty dla publiczności w tym samym czasie oraz integracja międzynarodowego środowiska balonowego.
Z kolei 2 maja o godz. 19:00 na terenie Stada Ogierów Książ odbędzie się niesamowite widowisko, tzw. Night Glow. Będzie to wspaniały spektakl artystycznego podświetlania balonów do muzyki dyrygowany przez Alicję Dragon. Konkurencje balonowe rozegrane zostaną w Książu, w Głuszycy, w Nowej Rudzie i w Dzierżoniowie, planowany jest również przelot nad zamkiem Książ. Loty będą się odbywały w godzinach porannych ok. 6.30 oraz popołudniowych ok.17.30. Pozostałe godziny balonowego święta zapełnią biesiady dla rodziców oraz atrakcje dla dzieci i młodzieży.
Organizatorem festiwalu jest Świdnicki Klub Balonowy i jego założyciele: Marzena i Krzysztof Zapart – pilot, który zajął czwarte miejsce w mistrzostwach świata oraz ustanowił drugi balonowy wynik na świecie oraz kilka rekordów Polski, w tym 3526 km oraz 69:12 godzin.
Program V International Balloon Festival
Czwartek – 2 maja, Stadnina Książ, Night Glow
15:30 Transfer do Stadniny Koni i Zamku Książ
16:30 przygotowanie do Night Glow
19:00 Night Glow – nocne podświetlanie balonów
Piątek – 3 maja, Głuszyca, stadion miejski
16:00 Ceremonia otwarcia – Głuszyca
16:30 Briefieng na zielonym polu
16:00 Animacje lokalne – scena
18:00 Wieczorny lot Głuszyca
20:00 Koncert Gwiazdy: Etna
Sobota – 4 maja, Sokolec, Nowa Ruda
15:30 Briefieng – sala konferencyjna hotel Dzierżoniów
16:00 Transfer do Nowej Rudy
17:30 Lot Sokolec – Nowa Ruda stadion
20:00 Koncert Gwiazdy: Etna
Niedziela – 5 maja, Dzierżoniów
15:30 Briefieng – sala konferencyjna hotel Dzierżoniów
16:00 Przejazd na stadion w Dzierżoniowie
17:30 Wieczorne loty – Dzierżoniów
21:00 Ceremonia zamknięcia
Fot. użyczone (UM Głuszyca)

30 kwietnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica