Kultura, Polecamy

Dni pełne emocji w Szaniawskim

Bogaty w wydarzenia będzie najbliższy weekend w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Szaniawski zaprasza do siebie na dwa ważne spektakle.

/caption]

„Na Boga!”
Tekst: Jarosław Murawski
Reżyseria: Marcin Liber
Obsada: Małgorzata Białek [g], Angelika Cegielska/Ewelina Żak [g], Sara Celler-Jezierska, Karolina Krawiec, Joanna Łaganowska, Małgorzata Łakomska [g]/Irena Sierakowska, Rozalia Mierzicka [g], Irena Wójcik, Mirosława Żak [g]/Marta Malikowska [g], Włodzimierz Dyła [g], Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki, Filip Perkowski, Dariusz Skowroński, Czesław Skwarek, Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn.
Spektakl wielokrotnie nagradzany. Hit krajowych festiwali! Zapraszamy na wielkie widowisko angażujące cały zespół aktorski „Szaniawskiego”.
„Na Boga!” dramat fabularny o wartkiej akcji, niekiedy zbliżającej się do typu narracji XIX-wiecznej fabuły sensacyjnej. Tekst Jarosława Murawskiego odwołuje się do wielkopiątkowego zwyczaju wodzenia Judasza, kultywowanego w śląskim Skoczowie. Ten ludyczny element staje się pretekstem do stworzenia wielowątkowej historii, dotyczącej źródeł polskiej wiary.
Scena staje się areną, na której reprezentanci Drużyny Zła i Obrońców Wartości konfrontują się ze sobą. Niepozbawione prawdy historycznej monologi Księdza Grzyba, spotkania trzech diabłów i snuta przez nich intryga doprowadzają jednak do nietypowego konfliktu. Wszyscy czekają na to samo, na zmartwychwstanie idei, na powtórne uporządkowanie. Jednak rewolucji nie będzie, historia kołem się toczy.
13 kwietnia 2019 / godz. 18:00 / Duża Scena
14 kwietnia 2019 / godz. 18:00 / Duża Scena
„Sorry, Winnetou”
Tekst: super man
Reżyseria: Piotr Ratajczak
Obsada: Piotr Tokarz, Ryszard Węgrzyn, Daniel Chryc [g] / Czesław Skwarek, Robert Mania [g] / Piotr Mokrzycki, Andrzej Kłak [g] / Michał Kosela, Rafał Kosowski, Filip Perkowski, Włodzimierz Dyła [g]
Czy ktoś jeszcze czytuje powieści o Indianach? Niby znamy Winnetou i jego białych oraz czerwonych przyjaciół, ale romantyczna aura Dzikiego Zachodu wydaje się dzisiaj odrobinę przyblakła. Indianie w pióropuszach uganiający się po prerii przeobrazili się w „rdzennych mieszkańców Ameryki” wciśniętych w rezerwaty. A zabawa w Indian i kowbojów? Czy nadal jest synonimem chłopięcych zabaw z dzieciństwa? W spektaklu wszystko rozpoczyna się jak w najprawdziwszym amerykańskim westernie. Na scenie pojawią się Indianie, westmani i pociąg. Ale jak ten western skończy się tym razem?
12 kwietnia / godz. 19:00 / Scena Kameralna
Rezerwacja miejsc i infolinia: Biuro Obsługi Publiczności, tel.: 74 64 88301-3, na: http://bilety.teatr.walbrzych.pl/ lub mailowo: biuro@teatr.walbrzych.pl.
Fot. użyczone (Bartek Warzecha)

12 kwietnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica