Aglomeracja Wałbrzyska, Boguszów Gorce, Polecamy

Dni ze Stańczykiem

Trzy dni warsztatów, spotkań i wystaw ze znanym fotografem Markiem Stańczykiem minęły w mgnieniu oka. Wiele z tego wynieśli zwłaszcza młodzi ludzie, którzy usłyszeli wiele wskazówek na temat tego jak zrobić dobre zdjęcie.

marek1

Cykl spotkań z fotografem-dokumentalistą, zorganizowany przez Centrum Kulturalno-Kongresowe „Witold”, rozpoczął się od wernisażu wystawy „Duchy przemysłu 3.0 – Demontaż Andaluzji”. Autor przedstawił kilka filmów, które były nagradzane na festiwalach i konkursach, a uczestnicy chętnie wzięli udział w dyskusji o prezentowanych obrazach oraz historii przemysłu węglowego.

Następnego dnia gimnazjaliści z zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach wysłuchali prelekcji przygotowanej przez Marka Stańczyka, podczas której zaprezentowano filmy m.in. z autorskiego projektu dokumentacji pejzażu oraz architektury przemysłowej „Made In Silesia”.

Kolejne spotkania to pełne wrażeń zajęcia plenerowe. Był to czas na naukę przez działanie, a przy okazji świetną zabawę. Grupa wyposażona w aparaty poznawała techniczne i artystyczne aspekty fotografowania zwiedzając wieżę Szybu Witold, eksplorując dawną stację wentylatorów Szybu Klara w Gorcach oraz Starą Kopalnię w Wałbrzychu.

Czekamy pod koniec wakacji na finisaż i wystawę poplenerową.

Fot. użyczone (CKK „Witold)

3 czerwca 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica