Aktualności, FOTOGALERIE, Polecamy

Dobro i pokój z trzema królami – ZOBACZ ZDJĘCIA

Mędrcy ze wschodu odwiedzili setki miast w całym kraju. Także w Wałbrzychu odbył się Orszak Trzech Króli. Pod hasłem „Pokój i dobro” tłumy wiernych przemaszerowały przez centrum miasta, by podziwiać wyjątkowe jasełka. Finał jak zwykle zgromadził w amfiteatrze przy Pl. Teatralnym setki osób.

Barwny korowód wyruszył 6 stycznia punktualnie w południe spod kościoła pw. św. Aniołów Stróżów przy ul. Moniuszki i przeszedł przez Rynek, ul. Gdańską, Pl. Magistracki, ul. Słowackiego, ul. Lewartowskiego do amfiteatru przy Placu Teatralnym. Po drodze aktorzy odegrali kilka scenek rodzajowych.

Jak co roku w wydarzeniu uczestniczyło mnóstwo wałbrzyszan w tym spora liczba dzieci, które chciały na żywo zobaczyć mędrców ze wschodu, którzy przybyli na powitanie nowonarodzonego Jezusa. Orszak Trzech Króli to jasełka wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach dużych miast i małych miasteczek. Przedstawienie tworzą rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, samorządowcy, po prostu zwykli ludzie chcący kultywować tradycję bożonarodzeniową.

Fot. (red)

7 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica