Aglomeracja Wałbrzyska, Mieroszów, Polecamy

Docenili aktywną młodzież!

Warsztaty z kreatywności i twórczego myślenia, kręgle, basen, ognisko – tak dzięki spółce Sanatoria Dolnośląskie spędzili weekend najaktywniejsi wolontariusze z powiatu wałbrzyskiego.

aktywna_mlodziez

W podziękowaniu za wkład włożony w opiekę nad pensjonariuszami ZOL „Waligóra” oraz ZOL i DOOM „Biały Orzeł” w Sokołowsku, spółka Sanatoria Dolnośląskie zorganizowała wolontariuszom dwudniowy wyjazd do Karpacza. Oprócz relaksu i możliwości integracji, uczestnicy wzięli udział w wielu ciekawych szkoleniach i warsztatach.

– W naszej spółce duży nacisk kładziemy na społeczną odpowiedzialność biznesu, co potwierdza organizacja wyjazdu dla najaktywniejszej młodzieży – mówi Barbara Grzegorczyk, prezes spółki Sanatoria Dolnośląskie. – To oczywiście forma nagrody, ale również dalszy rozwój i zdobywanie kompetencji, które przydadzą się nie tylko w pracy wolontariusza, ale także w życiu – dodaje.

Uczestnicy wyjazdu wzięli udział m.in. w warsztatach integracyjnych nastawionych na zdobycie umiejętności budowania zespołu połączonego z zajęciami z kreatywności i twórczego myślenia. Młodzież poznała także ćwiczenia z teatru improwizowanego. – Chcemy pokazać młodzieży i ich rodzicom, że pomaganie jest ważne i warto dołączać do takich projektów jak wolontariat – podkreśla Barbara Grzegorczyk. Podczas wyjazdu nie zabrakło wielu innych atrakcji. Wolontariusze mogli zrelaksować się na basenie, podczas gry w kręgle czy w trakcie wieczornego ogniska.

Obecnie spółka współpracuje z 40 wolontariuszami indywidualnymi. Jest to młodzież

z okolicy, głównie z Mieroszowa, która co sobotę odwiedza pensjonariuszy w zakładach opiekuńczo-leczniczych „Waligóra” i „Biały Orzeł” w Sokołowsku. – Wolontariusze często przynoszą dla pacjentów ciasta i babeczki, które sami upiekli, a przy okazji świąt wręczają im własnoręcznie wykonane upominki – mówi Agnieszka Liguz, koordynator ds. wolontariatu w Sanatoriach Dolnośląskich.  – Wspólny czas spędzają najczęściej na rozmowach, grach planszowych, czytaniu książek czy na spacerach – dodaje.

Ośrodki odwiedzają także zorganizowane grupy wolontariuszy. Są to uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sokołowsku, członkowie Stowarzyszenia Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu, wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Siodle, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Mieroszowie, a także członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sokołowsku.

Fot. użyczone

 

3 maja 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica