Aktualności, Polecamy

Dorian znaczy iluzjonista

Dorian ma 12 lat, po wakacjach pójdzie do VI klasy. Zabłysnął w szkole jako iluzjonista, ale jeszcze nie wie, czy będzie magiem czy mimem.

Bogu3

Dorian Markowski jest uczniem Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Boguszowie-Gorcach. Dobrze się uczy i ma dużo planów na przyszłość. – Bawię się w czarowanie. W szkole był konkurs „Mam talent”. Dominik, mój brat, śpiewał. Mnie mama podpowiedziała, że mogę być iluzjonistą i zająłem pierwsze miejsce, byłem jedynym iluzjonistą – opowiada chłopiec.

Oglądamy nagranie zrobione przez mamę, na którym widać jak Dorian robi różne sztuczki – z szybą, z kapeluszem. Widzom – jego szkolnym kolegom – najbardziej podobała się ta z gazetą. Dorian podarł gazetę, schował w dłoni, i zaraz wyjął całkiem całą, niezniszczoną. Aplauz widowni był wielki, dziewczyny piszczały z zachwytu. Dominik był asystentem iluzjonisty w tym występie.

Ma 10 lat, chodzi do tej samej szkoły. Mają jeszcze brata Denisa, który ma 7 lat i też jest uczniem tej szkoły. Wszyscy trzej bracia biorą udział w treningach zapasów w Czarnym Borze w klubie Heros. Zdobywają złote medale, zwłaszcza Dominik. – Ja dostałem złoty medal za ukończenie I klasy – mówi Denis. – Ostatnio byliśmy na orliku i braliśmy udział w turnieju piłki nożnej – dodaje Dominik. Chłopcy sami z kolegami zrobili sobie boisko w Starym Lesieńcu, gdzie mieszkają i tam grają w piłkę na co dzień. – Chodzę na zapasy, lubię jeździć na rowerze, na rolkach i lubię zbierać latarki – przedstawia swoje sprawności Denis.

Braciom podobają się sztuczki, jakie ćwiczy Dorian. – Puszka po coli była pusta, bo wypiłem i zgnieciona, później zrobiłem tak, że była pełna i zamknięta – opowiada Dorian. – Dorian jest hardkorowy – rekomenduje brata Dominik. Dorian mówi, że mama nauczyła go robić sztuczki. W przyszłym roku szkolnym też chce wziąć udział w konkursie i wystąpić jako iluzjonista albo jako mim. – Ja bym chciał wystąpić w gimnastyce na konkursie „Mam talent” – dodaje Dominik.

Gratulujemy chłopakom pomysłów i wytrwałości i życzymy sukcesów.

Elżbieta Gargała

Fot. Elżbieta Gargała/użyczone

27 lipca 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica