Kultura, Polecamy

Droga do gwiazd

Jak często spoglądacie w gwiazdy? Co wtedy czujecie? O czym myślicie? Może o podróży na Marsa, niesamowitych przygodach w kosmosie? Może ktoś z was chciałby zostać wielkim astronomem jak Mikołaj Kopernik lub astronautą jak Mirosław Hermaszewski, a może chcielibyście w przyszłości podglądać gwiazdy jak Aleksander Wolszczan przez największy na świecie radioteleskop!

Życzymy każdemu dziecku, aby każde małe marzenie przerodziło się w realizację celów i wielkich osiągnięć. Potrzebujecie inspiracji? Wystarczy, że przyjdziecie z opiekunem do Galerii pod Atlantami (Rynek 9) w Wałbrzychu. Tam przez całe wakacje w godzinach otwarcia biblioteki, możecie obejrzeć wystawę ilustracji do książki „Droga do gwiazd. Opowieść o Mikołaju Koperniku”. Wykonała je znana ilustratorka Ewa Beniak-Haremska. Kolejnym krokiem jest dostarczenie do biblioteki (filie znajdują się w każdej dzielnicy), wykonanej samodzielnie i dowolną techniką pracy plastycznej oraz zgody od opiekunów na udział w konkursie. Wasze ilustrowane marzenia zbierane będą do końca wakacji, by we wrześniu ogłosić zwycięzców. Wszystkie prace będzie można oglądać w dziecięcej galerii, a te wyróżnione przez jurorów zostaną nagrodzone. Nagrody przygotowano razem z Parkiem Nauki i Techniki Explora Park w Wałbrzychu. Będą to książki, zestawy do nauki poprzez zabawę i darmowe bilety wstępu do parku. Nie zwlekajcie, podzielcie się marzeniami! Pokażcie, jaka jest wasza droga do gwiazd!
Fot. użyczone (Biblioteka pod Atlantami)

3 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica