Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Drogowe inwestycje w pełni

Ulice Sienkiewicza i Chopina, Ułanów Nadwiślańskich, a obecnie jeszcze Jesionowa – tutaj toczą się zaawansowane prace związane z modernizacją nawierzchni dróg i chodników w Szczawnie-Zdroju.

Największa inwestycja to oczywiście kompleksowa modernizacja ul. Sienkiewicza i Chopina. Zadanie obejmuje całkowitą wymianę nawierzchni drogi i chodnika na odcinku ponad pół kilometra, a także remont kanalizacji sanitarnej. Koszt zadania to ponad 2,3 mln zł, a połowę tej kwoty gmina uzyskała jako dofinansowanie z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Termin zakończenia prac to listopad. Obecnie ulice są wyłączone z ruchu, przejazd możliwy jest wyłącznie dla komunikacji miejskiej oraz mieszkańców ulic.
Trwa remont ulicy Ułanów Nadwiślańskich, powstaje tu ponad 300 metrów ciągu rowerowo-pieszego, którego w tym miejscu nie było w ogóle. Ma to zdecydowanie poprawić bezpieczeństwo pieszych. Koszt tego zadania to blisko 500 tys. zł.
Ekipy remontowe właśnie pojawiły się na kolejnej ulicy Szczawna-Zdroju, Jesionowej. Wymieniana jest nawierzchnia chodnika na całej długości ulicy, po stronie nieparzystej oraz przejścia przez skwer pomiędzy ulicą Jesionową a Lipową. Obecnie auta nie mogą parkować po stronie nieparzystej. Remont potrwa do końca sierpnia.
Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

26 czerwca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica