Aktualności, Polecamy

Dzieci oczarowały Wałbrzych

Barwne pokazy taneczne i niecodzienne występy muzyczne młodych artystów z Maroka, Mołdawii, Turcji i Polski odbyły się w minioną niedzielę w Wałbrzychu podczas Międzynarodowej Parady Brave Kids. Dzieci z całego świata zachwyciły mieszkańców miasta, którzy chętnie przyłączali się do wspólnej zabawy. A już w najbliższy piątek młodzi artyści zaprezentują wyjątkowy spektakl.

bk_parada

W niedzielne popołudnie wokół parku na wałbrzyskim Podzamczu przeszedł radosny korowód pełen muzyki, śpiewów i tańców. Wzięły w nim udział dzieci z różnych stron świata, które przyjechały do Wałbrzycha na 8. edycję międzynarodowego projektu – Brave Kids. Mieszkańcy miasta byli zachwyceni i chętnie przyłączali się do zabawy. Do kolorowej parady mógł dołączyć każdy. Z tej okazji wielu wałbrzyszan postanowiło się zabawnie przebrać. W barwnym pochodzie szli m.in. bohaterowie różnych bajek, zwierzątka, rycerze, księżniczki, Hindusi oraz postacie z różnych epok. Poza tradycyjnymi instrumentami muzycznymi w ruch poszły też pokrywki od garnków oraz przybory kuchenne.

– Projekt Brave Kids odbywa się w Wałbrzychu już po raz czwarty, więc mieszkańcy zwykle czekają na tę paradę – mówi Magdalena Sawicka, koordynator projektu Brave Kids w Wałbrzychu. – Ponownie, jak co roku było to niezwykle barwne i radosne wydarzenie. Młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty, co wzbudziło duży entuzjazm wśród licznej publiczności, która chętnie bawiła się razem z nimi – dodaje.

Swoje umiejętności zaprezentowali wałbrzyszanom członkowie Szkoły Tańca Reverence z Mołdawii oraz grupa taneczna ze Związku Młodzieżowego Kultury i Rozwoju Dzieci „Aissawa” z Maroka. W paradzie uczestniczyli również młodzi artyści ze szkoły średniej Fatih w Turcji, a także zespół wałbrzyskiej Szkoły Tańca Cordex oraz lokalna grupa muzyczna Base SQUAD, składająca się z wolontariuszy projektu Brave Kids.

Niedzielna parada to przedsmak występu, do którego młodzi artyści już od tygodnia przygotowują się podczas warsztatów artystycznych. Już 30 czerwca, o godz. 19.00 w Starej Kopalni na zakończenie pierwszego etapu projektu i pobytu w Wałbrzychu dzieci zaprezentują barwny spektakl. Wstęp na przedstawienie jest bezpłatny.

Młodzi artyści z końcem czerwca pożegnają się z wałbrzyskimi rodzinami, u których obecnie mieszkają. Czekają na nich Oborniki Śląskie, gdzie 2 lipca zjadą się wszystkie dzieci biorące udział w tegorocznej edycji projektu – również z Warszawy, Wrocławia, Białegostoku, Przemyśla oraz grupa Brave Kids z Koszyc. Przez tydzień ponad 130 uczestników z najdalszych stron świata, będzie wspólnie mieszkało oraz przygotowywało wielki i barwny spektakl finałowy. Zostanie on zaprezentowany 10 lipca we wrocławskim Teatrze Polskim.

Fot. użyczone/Fundacja EMU

27 czerwca 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica