Aglomeracja Wałbrzyska, Czarny Bór, Polecamy

Dzień Kobiet z cygańskim akcentem

W miłej atmosferze, z dawką humoru i w doborowym towarzystwie upłynęło sobotnie popołudnie w Bibliotece i Centrum Kultury w Czarnym Borze. Na zaproszenie wójta Adama Góreckiego przybyło ponad 200 osób, by wspólnie świętować Dzień Kobiet, który co roku przebiega w coraz gorętszej atmosferze.

W tym roku goście obejrzeli występ gorzowskiego Cygańskiego Teatru Muzycznego „Terno”. Artyści zaprezentowali folklor romski – muzykę tradycyjną wywodzącą się z korzeni, która łączy w sobie różnorodność i nowoczesność. Spontaniczne i barwne tańce pełne uroku porwały publiczność. Wszak tu jak usiedzieć przy takim temperamencie tancerzy i wokalistów.

Zespół występuje od 60 lat na scenach całego świata, a założony został przez Edwarda Dębickiego – kompozytora, poetę i muzyka. W 2012 roku za działalność twórczą i artystyczną otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdana Zdrojewskiego, najwyższe odznaczenie, Złoty Medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej – Gloria Artis”.

Po występie artystycznym wójt Adam Górecki złożył wszystkim paniom serdeczne życzenia z okazji Dnia Kobiet – szczęścia radości i miłości. Piękne czerwone róże dopełniły słów uznania, a na koniec na wszystkich czekał słodki poczęstunek.

Fot. użyczone (UG Czarny Bór)

10 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica