Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Wałbrzych

Edukacyjne wakacje w OSK

W pierwszej połowie sierpnia zajęcia w Ośrodku Społeczno-Kulturalnym SM Podzamcze przebiegały niezwykle interesująco i intensywnie. Oprócz zajęć stałych, rywalizacji sportowych, konkursów artystycznych, dzieci wzięły udział w spotkaniu z funkcjonariuszkami straży miejskiej.

Podczas spotkania młodzi ludzie poznali zasady prawidłowego poruszania się na drogach oraz bezpiecznego korzystania z kąpielisk. Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny „Aktywne i bezpieczne wakacje”, którego współorganizatorem była sekcja oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu. Dla pasjonatów piłki nożnej MKS Szczawno-Zdrój zorganizował turniej FIFA 2019 w wersji e-sport.
Podczas zajęć stacjonarnych prowadzonych przez pracownika Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych dzieci zaznajomiły się z gatunkami roślin i zwierząt żyjących w dolnośląskich lasach oraz z formami ochrony przyrody. Natomiast zajęcia terenowe odbyły się w Książańskim Parku Krajobrazowym. Wycieczka przebiegała wzdłuż Doliny Różaneczników i zakończyła się pieczeniem kiełbasek.
Uczestnicy warsztatów „Majsterkowo” w Castoramie uzyskali wiedzę dotyczącą procesów powstawania drewna i samodzielnie montowali wieszaki na drobne przedmioty.
Na ścieżce edukacyjno-przyrodniczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sanikom w Lubawce dzieci zobaczyły jak wygląda proces powstawania składowisk, utylizacji odpadów i recyklingu. Natomiast w ZOO Farmie w Łącznej mogły zobaczyć zwierzęta ze wszystkich kontynentów.
Zajęcia zorganizowane w okresie wakacji przez Ośrodek Społeczno-Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze współfinansowane są przez gminę Wałbrzych.
Fot. użyczone (OSK SM Podzamcze)

19 sierpnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica