Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

EKO szaleństwa w Parku Zdrojowym

To było jedno z najbardziej udanych wydarzeń w ostatnim czasie, skierowanych do mieszkańców i gości przebywających w Szczawnie-Zdroju. Na Eko Piknik i Eko Jarmark, do Parku Zdrojowego zaprosił burmistrz Marek Fedoruk.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie rodzice i ich pociechy bawili się, ale i edukowali ekologicznie. W Parku Zdrojowym działo się wiele ciekawego. Przerabialiśmy różne rzeczy na warsztatach z recyklingu i robiliśmy korale z makaronu, a obrazy z nakrętek od butelek. Byliśmy świadkami mega ciekawego doświadczenia, czyli oranżady z lodowym dymem.
Uczyliśmy się, jak prawidłowo segregować odpady, jakie siać w ogrodzie kwiaty, żeby pszczoły mogły zbierać nektar i produkować pyszny i zdrowy miód . Dzieci mogły grać na ciekawych i nietypowych grach zręcznościowych, czekały na nie także Wściekłe Ptaszyska, czyli Angry Birds.
Podczas pikniku rozdano 200 toreb z nasionami roślin miododajnych i ponad 100 toreb ekologicznych na zakupy, uszytych przez wspaniałych i zawsze pomocnych seniorów z DDP Senior Wigor! A na finał pięknie udało się przyozdobić dwa domki dla owadów zapylających, które w przyszłym tygodniu staną w jednym z parków. Najmłodsi mogli do woli poszaleć na dmuchańcach.
W Hali Spacerowej działkowcy z całego regionu wałbrzyskiego świętowali swoje dożynki. Cieszy, że organizatorzy mogli gościć tylu wspaniałych ludzi, którzy uprawiając swoje ogrody, dbają o ekologię, zieleń i środowisko, bo ogródki działkowe to także zielone płuca każdego miasta! Na Eko Jarmarku swoje piękne, zdrowe, stworzone ręcznie wyroby, prezentowali niezawodni wystawcy.
Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój)

25 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica