Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Ekstremalnie trudna Sudecka Żyleta

Ponad 670 piechurów wzięło udział w zimowej edycji maratonu pieszego „Sudecka Żyleta”, który w zeszłą sobotę wyruszył o godz. 9:00 spod Agroturystyki „Pod Ostoją” w Łomnicy w gminie Głuszyca. Trasa maratonu wiodła przez Góry Sowie, Wałbrzyskie i Suche. Na pokonanie 55-kilometrowej trasy uczestnicy mieli 20 godzin. Piękna słoneczna pogoda w dniu wydarzenia umożliwiła podziwianie pięknych górskich krajobrazów i rekompensowała trudy trasy.

Wielu uczestników biorących udział w poprzednich edycjach zgodnie twierdziło na mecie, że była to najbardziej ekstremalna i wymagająca trasa Żylety. Każdy więc walczył z samym sobą i z własnymi słabościami. Na trasie nie zabrakło miejsc z błotem, lodem i śniegiem sięgającym po kolana, dodatkowym utrudnieniem były strome podejścia i równie ostre zejścia. Piechurzy wspinali się na takie szczyty jak Jałowiec, Borowa czy Ruprechticky Spiczak. Po drodze mijali cztery punkty kontrolne w tym punkty żywieniowe z ciepłym posiłkiem przy Agroturystyce „Arkadia” w Grzmiącej oraz niezwykle sympatyczny namiot z ciepłym bigosem w Sokołowsku na terenie gminy Mieroszów. Na wszystkich, którzy ukończyli maraton, na mecie w Agroturystyce „Pod Ostoją” w Łomnicy czekały certyfikaty. Uśmiech na twarzy, zadowolenie i satysfakcja z pokonania maratonu to bezcenne przeżycia uczestników Sudeckiej Żylety.

Fot. użyczone/Fotograf i Ja – Robert Janusz

19 lutego 2019

ONE COMMENT ON THIS POST To “Ekstremalnie trudna Sudecka Żyleta”

  1. wałbrzyszanka napisał(a):

    Mój syn przyjechał z Wrocławia na letnią ub. roczną a teraz startował w zimowej. Był na mecie ok.22:30. Szczęśliwy ,że przeszedł trudną trasę bez uszczerbku.
    Gratuluję Wszystkim startującym i kończącym .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica