Kultura, Polecamy

Emilia Krakowska w Apollo

Kino Apollo zaprasza 17 października o godz. 19.00 na spotkanie z Emilią Krakowską i pokaz filmu „Brzezina” Andrzeja Wajdy w ramach Filmowego Festiwalu Wolności. Pretekstem do spotkania jest premiera książki „Emilia Krakowska. Aktorzyca” Katarzyny Kaczorowskiej, w której dziennikarka przedstawia portret wybitnej aktorki.

Emilia Krakowska to Jagna Reymonta, Malina z opowiadania Iwaszkiewicza, Marysia z „Wesela” i pani Dulska Zapolskiej. Aktorka w książce Kaczorowskiej opowiada czytelnikom o wielkiej miłości swojej matki, Anastazji, o przybranej siostrze, mężach, z którymi nie zawsze było jej po drodze i ukochanych córkach. Prowadzi nas przez uliczki rodzinnego Poznania – okupowanego przez Niemców i zbuntowanego przeciwko władzy w czerwcu 1956 roku – i wprowadza w świat warszawskich teatrów, w którym młoda dziewczyna po studiach musiała znaleźć swoje miejsce, pokazać, co potrafi i przekonać do siebie reżyserów, publiczność i krytyków. Co jej się udało, a czego do dzisiaj żałuje? Czy jest rola, o której wciąż marzy? Jaką postać chciałaby zagrać ponownie? Po spotkaniu odbędzie się projekcja „Brzeziny” w reżyserii Andrzeja Wajdy z roku 1970, ekranizacji genialnego opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza.

To nie koniec spotkań w Wałbrzychu z wybitnymi filmami. W każdą niedzielę, aż do 11 listopada kino Apollo zaprasza na pokazy pięciu najlepszych polskich filmów, wybranych przez widzów Dolnego Śląska w plebiscycie Filmowego Festiwalu Wolności. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Odra-film przypomina najważniejsze polskie filmy minionych dekad. Pokazom towarzyszą spotkania z twórcami i dyskusje z zaproszonymi gośćmi. Wałbrzyska inauguracja festiwalu odbyła się 14 października pokazem „Sanatorium pod klepsydrą” Wojciecha Jerzego Hasa. Kolejne projekcje i prelekcje odbędą się: 21 października, godz. 16.00 „Nóż w wodzie”; 28 października, godz. 16.00 „Miś”; 4 listopada, godz. 16.00 „Pociąg”, 11 listopada, godz. 16.00 „Noce i dnie”. Wstęp na wszystkie seanse i wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny dzięki dotacji fundacji KGHM Polska Miedź i wsparciu zarządu województwa dolnośląskiego. Wejściówki dostępne będą w kinie Apollo na 5 dni przed projekcją.

Red. (ala)

Fot. użyczone/Odra-Film

16 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica